Last Guardian'da kullanılan 5 önemli faktör

Last Guardian’da kullanılan 5 önemli faktör

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Last Guardian’da kullanılan 5 önemli faktör

Fumito Ueda’nın sırları neler? Last Guardian'da kullanılan 5 önemli faktör Team Ico eminim benim gibi birçok oyuncu için oldukça önemli bir yere sahiptir. Az ama öz oyun çıkaran, ama bu çıkardıkları oyunlar ile oyun severleri bambaşka alemlere götüren firmanın yeni oyununu uzun süredir bekliyoruz. Playstation 3’e duyurulan, yapım aşamasında sıkıntılar çıkan ve akabinde Playstation 4’e devşirilen oyunun çıkış tarihine kısa bir süre kaldı. peki ama bu oyunda ne gibi noktalara özen gösterilmiş?

İşte ekibin lideri olan ve bize bu şahane duyguları yaşatan Fumito Ueda, Last Guardian’da oyuncuların karşısına çıkacak olan ve ekip olarak dikkat ettikleri önemli noktaları paylaşmış.

1- Görsel hikaye sunumu

Dikkat edilen ilk unsur hikaye anlatımındaki görsellik. ICO ve Shadow of the Colossus oyunlarını hatırlayanlar her iki oyunun da masal gibi bir sunuma sahip olduğunu hatırlayacaktır. işte bu konuda zaten deneyimli olan ekip Last Guardian’da da bizi şaşırtacak görsel bir sunuma imza atacak.
1 Last Guardian'da kullanılan 5 önemli faktör 2- Seslendirme

Evet yanlış duymadınız. Last Guardian’da Team ICO’nun ilk defa seslendirme kullanacağı açıklandı. Eski oyunlarında sadece birkaç cümleye yer veren ekip gerek ICO’da gerekse de Shadow of the Colossus’ta diyalog olmadan şahane bir hikaye anlatımı göstermişti. Tabi bu yeni oyunda seslendirme ne denli ön planda olacak çıktığında göreceğiz.
2 Last Guardian'da kullanılan 5 önemli faktör 3- Karakter ile bütünleşme

Team ICO’nun oyunlarına baktığımızda oyuncuyu pat diye uçsuz bucaksız bir diyara, ya da çıkışı olmayan bir kaleye bıraktığını görüyoruz. “Burası neresi? Amacımız ne?” gibi sorular eşliğinde debelenirken kısa sürede karakter ile güçlü bir bağ kurmaya başlıyoruz. İşte bu olguyu yeni oyunda da görebileceğiz. Ekibin en önemli amaçlarından birisi oyuncu ve karakter arasındaki bağı kuvvetlendirmek.
3 Last Guardian'da kullanılan 5 önemli faktör 4- Trico!

Devasa dostumuz tabi ki oyunun en önemli noktalarından birisi. ICO ve Shadow of the Colossus’a nazaran bu oyundaki en büyük farkın trico olduğu dikkat çekilmiş. Diğer oyunların aksine bu sefer devasa bir yaratıkla birlikte olacağız ve bu yaratık oyun dinamiğini değiştirdiği gibi aradaki bağın farklı olmasını da sağlayacak. trico’nun devasa yapısı bulmaca ve platform öğelerine de yansıyacak.
4 Last Guardian'da kullanılan 5 önemli faktör 5- Değişen bağlar

Ueda’nın beşinci sırrı ise ikili arasındaki sağlam bağlar. Ueda oyunda karşılaşacağımız düşmanların ikili arasındaki ilişkiyi etkilemesini istediklerini belirtmiş. Firmanın ilk oyunu olan ICO’da bulmacalara ve Yorda’yı güvende tutmaya odaklandıklarını, Shadow of the Colossus’ta bir bedel uğruna Colossus’ları yok etmeye odaklandıklarını belirten Ueda, Last Guardian’da ise çocuk ve trico arasındaki bağların değişimine ve oyundaki gizemleri çözmeye odaklandıklarını dile getirmiş.
#the last guardian #playstation 4 #aksiyon #sony computer Yorumlar 2 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 16:09 Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 22.06.2016 18:21 Bütün zamanların en iyi oyunlarından biri geliyor Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 22.06.2016 15:19 Henüz oyun çıkmış değil ama yapımcıların önceki oyunlarını oynamış olanlar yılın oyunu olacağını çok iyi biliyor . Tabiki bizim gönlümüzde :)) Aşırı derece duygusal bir oyun bekliyorum zaten oyunda aradığım tek şey karakterler ile bütünleşmektir . Bu ekibin başaracağına şüphem yok . Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder

Tags: Aksiyon, galeri_15, PlayStation 4, Sony Computer, the last guardian Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts