Korku oyunu Call of Cthulhu'nun kapak tasarımı ortaya çıktı

Korku oyunu Call of Cthulhu’nun kapak tasarımı ortaya çıktı

Aralık 4, 2019 0

Blood Bowl ve Styx: Master of Shadows gibi oyunlardan tanıdığımız Cyanide Studio‘nun geliştirdiği, Focus Interactive‘in dağıtımcılığını yapacağı, korku, gerilim oyunu Call of Cthulhu‘nun, PlayStation 4 ve XboxOne  kutu kapak tasarımı ortaya çıktı.

Cthuhlu mit’ine yeni bir bakış

H.P Lovecraft‘ın kült eseri Call of Cthulhu’dan (Kutulunun Çağrısı) esinlenen oyunda Edward Pierce adındaki tecrübeli bir dedektifi kontrol ediyoruz. Boston Massachusetts yakınlarındaki Darkwather adasında bir malikanede yaşayan Hawkings ailesinin, trajedik ölümünü araştıracağımız oyun, 1920’lerin Amerikasında geçiyor.Tamamen  gizemli ve karanlık bir temaya hakim oyunda, araştırma ve Rpg elementleri de oldukça ön planda olacak. Çıkış tarihi henüz paylaşılmayan oyunun, bu yıl içinde çıkması bekleniyor.  Call of Cthulhu PlayStation 4, XboxOne ve Pc için geliştiriliyor.

Korku gerilim edebiyatının ustası H.P Lovecraft’ Cthulu mit’ini yaratmış, Cthulhu evreni, Lovecraft’ın ölümünden sonra, yıllar içinde pek çok filme, diziye, kitaba ve oyuna esin kaynağı olmuştu. 24 Ekim 2005’te çıkan Call of Cthulhu Dark Corners of The Earth de, H.P Lovecraft’ın yarattığı evreni oldukça iyi yansıtması ile oldukça beğeni toplamıştı.

Korku oyunu Call of Cthulhu'nun kapak tasarımı ortaya çıktıKorku oyunu Call of Cthulhu'nun kapak tasarımı ortaya çıktı