Konutumdaki İnternet Süratini Hayalimin Ötesine Taşıyan Huawei Wi-Fi 6 Plus'ın Özelliklerini Anlatıyorum

Konutumdaki İnternet Süratini Hayalimin Ötesine Taşıyan Huawei Wi-Fi 6 Plus’ın Özelliklerini Anlatıyorum

Aralık 3, 2021 0

Yavaş ve kesintisiz kopmalar yaşayan bir internet iletişiminin işlerimizi nasıl aksattığını ve can sıkıcı olduğunu öğreniyoruz.

Ben de bu can sıkıcı gidişata bir son vermek istedim ve dünyanın ilk 6 Plus teknolojisini destekleyen Wi-Fi’ı HUAWEI AX3 6 Plus’ı sınadım. Gelin özelliklerini hep birlikte araştıralım!

Huawei Wi-Fi 6 Plus’ı kullanmaya başlar başlamaz ilk dikkatimi sürükleyen şey yüksek sürati oldu:

huawei wi-fi 6 plus

Wi-Fi 6 Plus’tan evvel, günümüzde çoğu aygıt tarafından kullanılan Wi-Fi 5’i kullanıyordum. Klasikte video izlerken, reyin oynarken, sosyal medyada gezerken veya çalışırken takılan; yavaşlayan bir internet iletişimim vardı. Sık sık sayfa yenilemek zorunda kalıyordum. Benim gibi günün büyük bir kısmını bilgisayar başında geçirenler, bunun ne kadar asap bozucu olduğunu öğrenir. Ama Huawei 6 Plus ile bu problemlerin hiçbirini yaşamadım diyebilirim.

Peki neden 6 Plus’ta bu takılmaları ya da yavaşlığı yaşamıyorum? Sebeplerini şu biçimde açıklayabilirim: Huawei 6 Plus’a, Wi-Fi 5’e göre 3 kat daha fazla sürat, 4 kat daha büyük kapasite ve 2/3 düşük gecikme özellikleri ilave edilmiş. Bu özellikler de internetinizin genel süratini artırıyor, aynı anda çok daha fazla makineyi Wi-Fi’a bağlamanıza ve internete bağlanırken çok daha süratli cevap almanıza imkân tanıyor. Wi-Fi 6’da, artan arzlarla başa çıkmak için Wi-Fi 5’e göre bir hayli iyileştirme yapılmış. 

Beni etkileyen diğer bir özelliği de kaç değişik aygıtla bağlanırsanız bağlanın, meselesiz ve çoklu bir internet tecrübeyi sunması:

huawei ax3 wi-fi 6 plus

Konutta yalnız değilseniz, diğer bir şahıs Wi-Fi’a bağlandığı anda internette yavaşlama problemleri yaşamanız mümkün. Ben de Wi-Fi 5 kullanırken bu meseleyi çokça yaşıyordum. Evin diğer azaları bir şeyler izlerken ya da çalışırken internetim yavaşlıyor; kısa videolar izlemek dahi eziyet hâline geliyordu. Wi-Fi 6 Plus’ın en hoşlandığım özelliklerinden biri de internetinizi çok rakamda aygıta, yüksek bereketlilikle ve meselesiz bir biçimde bağlayabiliyor olmanız.

AX3 6 Plus, OFDMA Çoklu Kullanıcı Teknolojisi sayesinde, aynı anda birden çok aygıta bilgi yollayabiliyor ve alan ne kadar kalabalık olursa olsun değişik kullanıcılara, aygıtlara bağlanabiliyor. Daha tehlikesiz bir irtibat sunduğunu da ilave edebilirim. 

Kapıyı kapatınca sürüklemeyen internete son: AX3 Wi-Fi 6 Plus, duvarları ve tabanları basitçe aşabiliyor:

wi-fi sinyal güçlendirici

Bu vaziyeti aranızda kesinlikle yaşayanlar vardır. Evin belli bölgelerinde Wi-Fi sürüklemez, odanın kapısını Wi-Fi sürüklemiyor diye kapatamazsınız. Ben de az Wi-Fi’ın dibinde film, dizi izlemedim. Neyse ki Wi-Fi 5’te yaşadığımız bu problem de Wi-Fi 6 Plus ile çözüme kavuşuyor. Kablosuz sinyaller, duvarlar ve tabanlar gibi katı nesnelere basitçe nüfuz edebiliyor, çok daha iyi ve aralıksız bir irtibat sağlıyor.

Çift Efor Amplifikatörlü daha güçlü sinyaliyle Wi-Fi ölü bölgelerini basitçe idareyebiliyor, cılız iletişimleri kuvvetlendirebiliyor ve kablosuz kapsama alanını genişletebiliyorsunuz. Artık Wi-Fi’ın dibinde oturmama ya da odamın kapısını sarih vazgeçmeme gerek kalmadı! : Özellikle HUAWEI Wi-Fi 6 Plus özellikli telefonlarla kullandığınızda, önünüzdeki tüm manileri aşarak hatasız bir internet tecrübeyi yaşayabiliyorsunuz. 

…ve gelelim son olarak HUAWEI AX3 Wi-Fi 6 Plus’ın bu yüksek sürati ve meselesiz internet irtibatını gözetip gözetemeyeceğine:

huawei wi-fi sinyal güçlendirici

Bu özelliklerin hepsi iyi hoş ama AX3 Wi-Fi 6 Plus bu özellikleri gözetmeyi becerebilecek mi? Yanıtını da bizzat tecrübeledim; yanıtı evet. AX3, HUAWEI HarmonyOS ile seneler süresince emin bir biçimde çalışacak biçimde planlanmış. AX3 Wi-Fi 6 Plus ile uygulama katmanı, çekirdek katmanı ve sürücü katmanı dahil olmak üzere bir hayli doğrultudan sistematik optimizasyon ile kararlılık meselelerinin üstesinden gelmek hedeflenmiş.

Başka Bir Deyişle Wi-Fi 5’teki gibi ilk zamanlardaki süratini ve irtibat yararlılığını zamanla kaybetmediğini söyleyebilirim. Tüm bu özelliklere bakıldığında, HUAWEI AX3 Wi-Fi 6 Plus’ın piyasada çok fazla rakibinin olmadığını kavrıyoruz zati! 

Huawei Wi-Fi 6 Plus için yeni yol dostum oldu diyebilirim. 6 Plus’ın benim için en ehemmiyetli avantajları, yüksek sürati, meselesiz irtibat faydalılığı ve duvarları aşabilen güçlü sinyali. Üstelik çoklu ve meselesiz irtibat olanağı sunması da çok büyük bir artı. Sen de çok daha konforlu bir internet tecrübeyi yaşamak istersen, Huawei Wi-Fi 6 Plus’a bir şans tanıyabilirsin bence! :

Tags: Huawei AX3 Wi-Fi 6 Plus'ın Özellikleri Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ