Knight Online: Moradon

Knight Online: Moradon

Aralık 5, 2019 0

Bazı oyunlar insanı ekran karşısına kilitler. Şurayı geçeyim, bunu sunim derken saatler resmen dakika olur, zaman su gibi akar geçer. Birçok oyuncun sabah saatlerine kadar durup, ondan sonra uyuyup yattığı reyin serüveni vardır. Özellikle insanı PC’ye böylesi kilitleyen imallerin başında RPG’ler kazanç. Birde online olursa, bir dahaki seviyeye geçeyim veya şu mahlukatı öldüreyim uyurum gibi gerekçeler insanın kafasından geçer. Bunu daha evvel Türkiye’de de oldukça yaygın olan Ultima OnlineUO yapıyordu. UO adı zati bir kül haline geldi ve oynayan zekâsına da kazındı. Bu efsaneden sonra ise yeniden bağımlılık yapan ve UO’ya göre daha gelişmiş bir üretim “Knight Online” fırtına gibi esmeye başladı. Büyük bir hayran kitlesi ve rakamca fazla oyuncuya sahip Knight Online, kendini daha da geliştirdi. Son olarak ise karşımıza “Moradon: The Resurrection” adlı yeni genişleme kolisiyle çıkıyor.

Daha büyük ve gelişmiş Moradon

Moradon’la beraber Knight Online toprakları daha büyüyor ve hudutları çoğalıyor. Keşfedilecek ve avlanmaya çıkılacak daha çok alan var. Kent alanı ve canavarları avlama alanları büyük miktarda genişletildi. Bundan sonra Moradon’u terk edebilmek için en az level 35 olmak zorundasınız. Böylelikle oyuncular klanlara katılma ve ekip çalışması hakkında çok evvelden bilgi sahibi olabilecekler.

Pet sistemi

Dungeon Siege’deri anımsanacağı üzere şahsiyetimiz yanında hayvanlarımız oluyordu. Bu hayvanlara eşyalarımızı yükleyebiliyorduk. Moradon’da da buna eş, ama azıcık daha farklı bir yenilik var. Familiar Trainer, Kate misyonunu bitiren oyuncular “Pet Egg” kazanıp, yanlarına yeni bir yoldaş ilave edecekler. Pet’ler sahiplerinin yanlarında savaşabilecek, canavar biçimine dönüşebilecek, kabiliyetlerini kullanıp sahibinin istatistiklerini çoğaldırabilecek ve hatta can veren canavarlardan düşen defineleri almada dayanak edebilecekler.

Yeni Knight sistemi

Yeni genişletme kolisiyle birlikte oyunda 3 seviye Knighthood oluyor. Klanlar 3. rütbeye eriştikleri zaman, dereceye girebilmek için bir vazife bitirmeleri gerekiyor. 252,000 Klan puanına eriştikten ve misyonu bitirdikten sonra, oyuncular şövalye olabilecekler. Son olarak, 1,080,000 Klan Puanına ulaşıp ve çok güçlü bir düşmanı yok ettikten sonra, Royal Şövalye olabilecekler.

Her Knighthood seviyesi 5 rütbe olup, klan puanlarının rakamına göre klanlar; 5. rütbeden 1’e kadar yükselebilecekler. 1. rütbeye eriştikleri zaman, üstte bahsedilen vazifeleri bitiren oyuncular Knighthood derecelerini çoğaldırabilecekler.

Tags: knight online moradon, PC, Role Playing Game Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts