Knight Online: Moradon

Knight Online: Moradon

Aralık 5, 2019 0

Online oyunlara karşı azıcık olsun dahi alakanız varsa, kesinlikle Knight Online adını bir yerlerden duymuşsunuzdur. Ülkemizde oldukça popüler olan oyunun, imalcisi ve Türkiye mesulü Gökhan Kazar ile bir fenomen haline gelen Knight Online hakkında konuştuk. Knight Online nereye gidiyor, ülkemize özel sürprizleri nelerdir ve daha bir hayli merak edilen sualin cevabı alttaki satırlarda…

EGM: Evvelki ziyaretlerinizde grafiklerin geliştirileceğini okuduk, hangi noktalarda muhtelif gelişimler yapacaksınız ve DX10 kullanmayı tasarlıyor musunuz?

Gökhan Kazar: Knight Online’ın grafiklerini geliştirmeyi istediğimiz doğru ancak bu mevzu üzerinde çalışırken göze almamız gereken bir hayli unsur var. Mesela Knight Online’ın bu kadar popüler ve galibiyetli olmasında, oyunun düşük sistem lüzumlarına gereksinim dinlemesi büyük bir rol oynuyor. Hemen hemen tüm PC’lerde basitlikle çalışan bir oyunda yapacağımız farklılıklar asılcı, anlamlı ve tüm oyuncularımız tarafından özümsenebilmeli. Biz bu güzergahta ilerleyerek, herkesin hoşnut kalacağı biçimde Knight Online aktüellemeleri yayınlamaya devam etmeyi hedefliyoruz.

EGM: Moradon eklentisiyle birlikte, hangi farklılıkları göreceğiz?

GK: Moradon: The Resurrection ile oyuna bir hayli yenilik getirdik! Moradon kenti baştan inşa edildi ve mükemmel bir hal aldı. 35. level’a kadar Karus ve El Morad ırkından tüm oyuncuların ortak yurdu olan kentte artık, devasa avlanma alanları yer alıyor. Oyundaki klan sistemi bastan alt değiştirildi ve rekabet iyice kızıştı. Knight Online’ın en basarılı özelliği olan PvP sistemini geliştirmek üzere yeni Dungeon’lar, savaş alanları ve suratlarca bireyin ayni anda yer alabileceği Border Defense War ilave edildi. Bunlar ve daha sayamayacağımız bir hayli yenilik hakkında detaylı bilgiyi web sitemizde Türkçe olarak yayınladık. Knight Online fanatiklerinin ve meraklıların bir göz atmasını nasihat ederim.

EGM: Oyunda yeni pet eklentileri görecek miyiz?

GK: Ekledik dahi! Oyuncularımızdan gelen fikirlere çok değer kattığımızı daha önceki müzakerelerimizde kezlerce söylemiştik ve yeni pet sistemiyle bunu bir defa daha ispatlamış olduk.

EGM: Knight Online için ileride bir konsol serüveni olacak mı?

GK: Konsol sistemlerinin her gecen gün yaygınlaştığını ve daha çok ehemmiyet kazandığını görmemek ihtimalsiz. Su an için kesin bir tasarımız olmasa da ileride kesinlikle değerlendirmeyi düşündüğümüz fırsatlardan biri diyebilirim.

EGM: Türkiye’deki Türk oyuncular için yeni bir server açmayı tasarlıyor musunuz?

GK: MMO’ların oyunculara sunduğu en büyük unsurlardan biri, oyunda zamanla büyüyen topluluk kültürüdür. Knight Online sunucuları her gün onlarca ülkeden, binlerce bireyin akınına uğruyor. Burada arkadaşlıklar kuruluyor, başka hiç bir yerde tanışma fırsatı olmayan insanlar birbirlerini tanıyor.

Tags: knight online moradon, PC, Role Playing Game Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts