Kabiliyeti Boyundan Büyük Olan GoPro HERO10 Black Duyuruldu

Kabiliyeti Boyundan Büyük Olan GoPro HERO10 Black Duyuruldu

Eylül 30, 2021 0

Aksiyon kamerası dendiğinde sektörün akla gelen ilk adlarından olan GoPro, uzun zamandır piyasaya çıkması beklenen HERO10 Black modeliyle gündemdeydi. HERO9 modelindeki yanılgıların kapandığı ve üzerine tertemiz ilave etmelerin yapıldığı HERO10, birbirinden işlevsel özelliklerle geliyor.

Bu bağlamda yeni model, tertemiz harekâtçısıyla kullanıcılara daha yüksek kare süratlerinde video sürükleme olanağı sunuyor. Bunun yanında daha gelişmiş bir sabitleme tecrübeyi sunan modelde bunun bir getirisi olarak daha akıcı görüntüler elde edilebiliyor. Buna ek olarak HERO10, şarj olurken buluta görüntüleri aktarabiliyor. Fakat bunun için GoPro’nun üyelik sistemine dahil olmanız gerekiyor. Gelin HERO10’in öne çıkan özelliklerine ve maliyetine yakından bakalım.

60 FPS kare süratinde 5,3K çözünürlük:

GoPro HERO10

Gelen yeni özellikleri desteklemenin yanında bilgi aktarımlarını süratlendiren GP2 operasyoncusunu kullanan yeni model, bu yeni operasyoncunun eforunu değerlendirebileceği özelliklerle beraber geliyor. Bu bağlamda 4K çözünürlüğü 120 FPS, 2K çözünürlüğü de 240 FPS seviyesinde sunan model, bütünü bütününe 5,3K çözünürlüğü ise 60 FPS’te sunabiliyor.

Resim kısmında ise 23MP çözünürlüğünde görüntüler elde edilebiliyor. Bunun yanında 5K çözünürlüğündeki bir videonun içinden -maksimum- 19,6MP çözünürlüğünde görüntüler de alınabiliyor. 

GoPro HERO10

Yeni modelde görüntü sabitleme başka bir deyişle titreşim temkine vazifesini HyperSmooth 4.0 hakikatleştiriyor. Bu özellik sayesinde daha yüksek çözünürlükte daha yüksek kare süratleri elde edilebiliyor. Düşük ışıkta oldukça iyi performans sergileyecek olan modelin göze çarpan bir öteki özelliği de lensin üzerindeki, çizilmeye mukavemetli olan su geçirmez kaplama oluyor.

Üyelik mevzusuna gelmeden karşımıza çıkan son özellik ise horizon levelling. Evvelki modellerde de bulunan bu özellik, kamerayı -yatay olarak- çevirseniz dahi görüntünün düz kalmasını sağlıyor. Evvelki modelde 27 dereceye kadar meyle izin veren bu özellik, yeni modelde aygıt 45 derece eğilene kadar görüntüyü sabit yakalayabiliyor. Fakat bu noktada görüntü, 4K 60 FPS ya da 2,7K 120 FPS ile hudutlandırılıyor.

Üyelik ile 100 dolar daha ucuz:

GoPro HERO10

GoPro üyeliği satın aldığınızda, HERO10 kameranızı şarj ederken görüntüleri buluta aktarma olanağına sahip olacaksınız. Mevzubahisi azalığın maliyeti aylık 5, senelik ise 50 dolar. Şayet bu üyelik eşliğinde HERO10’i almak isterseniz, sıradanda 499 dolar takribî 4320 TL olan aygıtı 399 dolara takribî 3450 TL almış oluyorsunuz. Bunun yanında GoPro’nun hasar gören kameraları değiştirdiği programa ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

GoPro HERO10 Black: 499 dolar 4320 TL + aidatlar GoPro HERO10 Black + Aksesuarlar: 549 dolar 4750 TL + aidatlar

Tags: GoPro HERO10 Black Duyuruldu Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ