iPhone 13 Pro’nun Son Tasarımı Ortaya Çıktı

Mayıs 24, 2021 0

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın iPhone 13 (ya da iPhone 12S) ailesini tanıtmasına yaklaşık 4 ay üzere bir müddet kaldı. Lansman yaklaştıkça yeni iPhone’lar ile ilgili daha fazla bilgi sızdırılmaya başladı ve son olarak LeaksApplePro isimli Twitter hesabı, iPhone 13 Pro‘nun son dizaynını paylaştı.

Paylaşılan imgelere nazaran Apple, ahizeyi aygıtın çerçevesine taşıyarak iPhone 13 Pro’nun çentiğini gözle görülür bir formda küçültmeyi başarmış durumda. Lakin hala Galaxy S21 ya da Huawei Mate 40 modelleriyle kıyasladığımızda ekrandaki büyük bir alanın kamera ve 3D yüz tarama donanımlarına ayrıldığını söyleyebiliriz.

Apple, iPhone 13 Pro ile birlikte art kamera dizaynını da tekrar ele alıyor. Kamera çıkıntısının çok olduğunun farkında olan Apple, iPhone 12 modellerine kıyasla önemli bir biçimde azaltmayı başarmış durumda. Kamera çıkıntısı küçülmüş olsa da Apple, daha yeterli kamera sensörleri için genel olarak kamera modülünü genişletiyor.

Paylaşılan yüksek çözünürlüklü görseller, Apple’ın iPhone 13 modellerinde gözle görülür tasarım birtakım tasarım değişiklikleri yapacağını lakin bu değişikliklerin mevcut modellere kıyasla “devrimsel” olmayacağını ortaya koyuyor. Ayrıyeten LeaksApplePro, Apple’ın seri üretim öncesinde düşük ihtimal de olsa dizaynda değişikliğe gidebileceğini belirtiyor.

Tags: iPhone, Kamera, tasarım Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts