Intel’in yeni işlemcisi bu yıl içerisinde tanıtılabilir

Intel’in yeni işlemcisi bu yıl içerisinde tanıtılabilir

Aralık 4, 2019 0

Teknoloji her geçen gün ileri seviyeye geçiyor. Tabii bunun en önemli etkilerini günlük hayatımızda kullandığımız cihazlar ve bilgisayarların gelişimi üzerinden anlayabiliriz. Bunun yanı sıra Intel ve AMD gibi teknoloji devleri de her sene belirli zamanlarda yeni ürünlerini tanıtıyor. Ancak son zamanlarda Intel’in yeni nesil bir işlemci türü üzerinde çalıştığı söylentileri vardı. Geçtiğimiz günlerde şirketin web sitesinde bulunan bir dizi teknik belge listesi bu iddiaları doğrular nitelikte.

Intel’in yeni işlemcileri, kullanıcılara yeni bir anakart aldırabilir

Bir Reddit kullanıcısı Intel’in resmi sitesinde yeni nesil işlemci olacak olan olan ‘’Coffee Lake S 8+2 ’’ hakkında üç belge keşfetti. Bu demek oluyor ki, Intel isimde ya da model üzerinde değişikliğe gitmez ise bu çip üzerinde 8 çekirdek ve GF2 grafikleri olduğunu gösteriyor. Referans olarak ise 6 çekirdeği ve GT2 grafiği bulunan, i7-8700K işlemcisi gösteriliyor.

Ancak Reddit kullanıcısına göre bu bilgileri sizin görüntüleme şansınız yok. Çünkü bilgiler sadece ana sayfanın alt yapısında bulunan veri tabanında gözüküyor. Bununla beraber bilgiler ‘’8. Nesil Teknik Kütüphanesi’’ veri tabanında bulunduğuna göre, yeni nesil işlemcilerin bu nesil altında pazarlanacağı öngörülebilir.