Instagram’a Beğeni Gizleme Seçeneği Geldi

Mayıs 26, 2021 0

En tanınan toplumsal medya platformlarından Instagram, uzun bir müddet evvel beğeni gizleme seçeneğini çeşitli ülkelerde test etmeye başlamıştı. Özellik, ülkemize de gelmiş olmasına karşın Türkiye’deki tüm kullanıcılar için geçerli değildi. İnsanlara hesaplarını denetim etme konusunda daha fazla özgürlük tanıyan Instagram, beğeni gizleme seçeneğinin artık tüm kullanıcılar için geçerli olduğunu duyurdu.

Bugünden itibaren yayınlanan güncelleme ile birlikte kullanıcılar, gönderilerine gelen beğeni sayılarını gizleyip gizlememek konusunda seçim yapabilecek. Instagram, bu özellik sayesinde kullanıcıların beğeni sayıları yerine içerik kalitesine daha fazla ağırlaşabileceğini lisana getirirken, beğenilerini göstermek isteyenlerin de hala bu seçeneğe sahip olduğunu belirtti.

Instagram’da beğeniler nasıl gizlenir?

Instagram’ın bugün yayınlanan güncellemesi ile birlikte plaftormda kullanıcılara daha fazla özgürlük tanındı diyebiliriz. Kullanıcılar artık hem öbür insanların gönderilerinin beğenme sayılarını hem de kendi gönderilerine gelen beğenileri gizleme bahtına sahip.

Bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar, Instagram’ın Ayarlar menüsüne gidip Gönderiler kısmında yer alan “Beğeni ve Görüntülenme Sayılarını Gizle” seçeneğini faal edebilirler. Karşısına çıkan gönderilerin beğeni sayılarını görmek istemeyen kullanıcıların da gönderinin sağ üstünde bulunan üç noktaya tıklayıp “Beğeni Sayısını Gizle” seçeneğine tıklamaları kâfi olacaktır.

Tags: Beğeni̇, Kullanıcılar, Sayıları Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts