Honor, Uzun Bir Müddet Sonra Google Servisleri’ne Dönüyor

Mayıs 24, 2021 0

Geçtiğimiz yıllarda bir numaranın Donald Trump olduğu ABD idaresi, Çinli şirketlere savaş açmıştı. Bu bağlamda bilhassa de Huawei, kullanıcı datalarını hükümete satma gerekçesiyle kara listeye alınmıştı. O yıllarda dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan şirket, alınan kara liste kararının akabinde sıkıntı bir sürecin içine girmiş, satışlarının düşmesinin yanı sıra akıllı telefon üretemez hale gelmişti. Hatta Huawei, girdiği güç süreçten sonra alt markası olarak kurduğu ve daha çok gençlere odaklanan akıllı telefon üreten Honor‘u satmak zorunda kalmıştı.

Honor, bir müddettir Huawei’den bağımsız bir biçimde ticari hayatını sürdürüyor. Fakat Honor da bugüne kadar ABD’nin yaptırımlarından kısmen de olsa etkilenmişti. Örneğin bu şirket, piyasaya sürüldüğünde Google Servisleri’ni kullanamıyordu. Gelen son haberler ise bu durumun değiştiğini, Honor’un tekrar Google Servisleri kullanmaya başlayabileceğini gözler önüne seriyor.

Honor 50, Google Servisleri’ni içerecek

Honor’un Almanya için oluşturduğu Twitter hesabı, bir Honor hayranının sorusunu yanıtladı. Honor 50’de Google Servisleri olacak mı? diyen kullanıcıya evet formunda çok net bir karşılık veren Honor yetkilileri, öteki bir sürprizin daha olabileceğini söylediler. Fakat bu sürprizin ne olacağına dair en ufak bir bilgi sahibi değiliz.

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Qualcomm‘un yeni işlemcisi Snapdragon 778G’den bahsetmiş, bu işlemciyi kullanacak birinci telefonun Honor 50 olabileceğini söylemiştik. Honor Almanya’nın yaptığı açıklama, paylaştığımız o haberi de resmen doğruluyor. Telefonla ilgili yapılan açıklamalarda, telefonun Snapdragon 778G işlemciyle geleceği doğrulandı. Fakat telefonun öteki teknik özellikleri ve fiyatı ile ilgili resmileşmiş hiçbir şey yok.

Tags: Honor, telefon Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts