Highlander

Highlander

Aralık 4, 2019 0

Highlander başka bir deyişle İskoçyalı, ilk olarak 1986 senesinde beyaz perde de seyircilerin karşısına çıktı. Yalnızca boyunları kesilip, kafaları gövdelerinden ufaladığında can verebilen ebedilerle bu filmde tanışmıştık. Christopher Lambert’ın canlandırdığı başkarakter Connor MacLeod’ın serüveni çekiciydi. Oyuncu kadrosunda gene şöhretli bir ad Sean Connery de yer alıyordu. Filmin galibiyetinden sonra Highlander’ın devam filmleri geldi, TV dizisi yapıldı. İskoçyalı efsanesi bu sefer film makaralarından, kameralar arasından çıkıp dijital dünyaya misafir oluyor.

Geçmişin hesapları

Oyunu WideScreen Games geliştiriliyor. Şirket tanıdık değil, daha evvel Pirates: Legend of the Black Buccaneer adlı bir reyin yapıp, piyasaya sürmüşlerdi. Highlander’a geri dönersek, üretimde Connor MacLeod ve Duncan MacLeod’un atası olan Owen MacLeod isminde bir kişiliği canlandırıyoruz. Owen MacLeod ebedi olduğunu öğrenmiyor. Romalılar tarafından tutsak alınıyor ve gladyatör oluyor. Bir karşılaşmada Owen öldürülüyor, ancak yine canlanıyor ve böylece ebedi olduğunu da kavrıyor. Owen bu vakadan sonra Methos adlı daha önceki bir ebediye tesadüfüyor. Methos, Owen’a diğer ebedileri nasıl yenebileceğini ve nasıl kılıç kullanabileceğini öğretiyor. Bundan sonra büyük serüven de başlıyor. Oyunun öyküsünün artta Highlander’ın TV dizisinin başyazarı David Abramowitz var.

Highlander “Oyunda dövüşlerin tesirli olması için üretimciler ellerinden geleni yapıyor. Serüvenimiz süresince bizim gibi başka ebedi şahsiyetlerle dövüşlere gireceğiz.”
Üretim geçmişten günümüze kadar bizleri resmen zaman yolculuğuna çıkartacak diyebiliriz. Daha Önceki Pompeii’den Japonya’ya ve günümüz New York’una kadar uzanan bir serüven yaşayacağız. Roma’da gladyatör olup dövüşlere katılırken, New York semalarında gökdelenler arasında büyük kovalamaca sahneleri yaşayacağız. Highlander toplamda 18 kısım kapsayacak ve reyin süresince Owen kendisi gibi 77 değişik ebediyle karşılaşacak. Aynı İskoçyalı filmlerinde olduğu gibi üretimde de kılıçlarla kavga eteceğiz. Owen kavga ettikçe marifetleri büyüyecek, değişik kılıç kullanma tarzlarına sahip olacak ve düşmanına karşı daha tesirli olmak için bunlar arasında tercih yapabilecek. Yalnızca kılıç tarzlarımız değil, ayrıca Resurrection, Fireblade, Stone Armor gibi büyülü eforlarımız da olacak.

Tanıdık bir ad

Highlander, son yarıyıl bir hayli oyunda kullanılan Unreal Engine 3 ile geliştiriliyor. Üretimciler motoru azıcık modifiye ederek özellikle görsel efektleri tesirli şekilde kullanmaya bakıyorlar. İşletmenin hakikat emeli oyunun kilit noktası olan amansız dövüşleri, tesirli efektler ve reelci animasyonlarla oyuncuya sunmak. Mart ayı içinde çıkması beklenen Highlander; PC, PS3 ve X360 için piyasaya sürülecek. Bir ebediyi oynamak ve kavga etmek zevkli olacağına benziyor.

Tags: Aksiyon, highlander, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts