Highlander

Highlander

Aralık 4, 2019 0

Sinema perdesinde görünen efsanevi dünyalar, seneler geçse de izleyicilerin belleğinde büyük yer edinmiştir. İşlenen mevzular ve canlandırılan şahsiyetler, yalnızca filmdeki birer unsur olarak görülmez, epopesi gayretin kahramanları olarak resimlenir. İzlerken sevinç alındığı kesin, ama keşke “oynayabilseydik ne hoş olurdu” denilebilecek filmlerden bir tanesi de İskoçyalı serisidir. Christopher Lambert ve Sean Connery’nin başrollerinde yer aldığı olağanüstü seri, Widescreen Games’in ellerinde reyin olarak hazırlanıyor. Binlerce sene süren efsaneye bizzat şahitlik etmek ve savaştaki safınızı tanımlamak için Highlander’i bekleyebilirsiniz.

Ebedilik
Highlander, 2008 senesinden beri geliştiriliyor. Oyunumuz banal koşullarda piyasaya sürülecekti, fakat bir ekip nedenler sebebiyle çıkış tarihinde ertelemeye gidildi. Aksiyon serüven olarak hazırlanan üretimde Owen MacLead adlı kişiliği idareyeceğiz. Hem yapısı, hem de yaşadıkları nedeniyle çok özel birisi. Henüz genç yaşta askerler tarafından tutulup gladyatör olarak kavga ettirilmeye zorlanıyor. Bu dövüşler esnasında var olan kimliğinden değişik bir çizgi izleyen kahramanımız, öldürülüyor ve ilk başta kavrayamadığı bir nedenden dolayı tekerrür diriliyor. Owen, ebedi bir şahsiyet, ama asla harikulade birisi değil.

Highlander
Bu nedenle takviyesine lüzumu olacağı, fikir danışacağı bireyler lüzumlu. Ne yapacağını bilemez gidişattayken adamımız daha önceki bir ebedi olan Methos adlı şahsiyetle tanışıyor ve ondan hem atak teknikleri, hem de usçu tavırlar hakkında nasihatler alıyor. Tüm bunlar da onu iyi bir savaşçı olma yolunda pozitif istikamette geliştiriyor.

Üretimde yer alacağımız büyük savaş, 4 büyük yerde, 18 kısma bölmüş olarak karşımıza çıkacak. Baktığımızda New York, Pompeii, Japonya ve Antik Galya gibi dünyanın değişik noktalarında, üstelik değişik zaman dilimlerinde bulunacağız.

Tags: Aksiyon, highlander, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts