Gündemi Kaçırmayın: Google Haberler Ana Sayfaya Nasıl İlave Edilir?

Gündemi Kaçırmayın: Google Haberler Ana Sayfaya Nasıl İlave Edilir?

Eylül 25, 2021 0

Google işletmesinin özelleştirilebilir haber akış hizmeti olan Google Haberler tıpkı Bundle mobil uygulaması gibi çalışıyor. Uygulama üzerinden belli mevzuları ve kaynakları takip ederek sadece alakanızı sürükleyen büyümelerden haberdar olabiliyorsunuz. Anlık bildirim özelliğinin yanı gizeme Google Haberler mobil uygulamasının widget’ını ana sayfanıza ilave ederek tüm büyümeleri anlık olarak takip edebilirsiniz.

Google Haberler ana sayfaya nasıl ilave edilir sualinin cevabı, uygulamanın sunduğu widget’ta gizli. Android işletim sistemine sahip mobil makinelerde bu özellik uzun zamandır var ancak bir iPhone kullanıcısıysanız bu harekât için işletim sisteminizin iOS 14 ve üzeri olması gerekiyor. Gelin Google Haberler ana sayfaya nasıl ilave edilir sualinin cevabına bakalım ve uygulama hakkındaki ayrıntıları görelim.

google haberler

Google Haberler nedir?

Google Haberler, Google tarafından kullanıcılarına sunulan özelleştirilebilir bir haber akış hizmetidir. Hem masaüstünde hem de mobil uygulama ile kullanabileceğiniz Google Haberler hizmeti, değişik kaynaklardan aldığı aktüel büyümeleri sunmasının yanı gizeme dilediğiniz kaynakları seçerek sadece buralarda paylaşılan haberleri görmenizi de sağlıyor.

Google Haberler mobil uygulamasını kullanabilmek için Google hesap bilgilerinizle giriş yapmalısınız. Uygulamayı indirdikten ve hesap bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra anlık bildirimleri açarak büyümelerden haberdar olabilirsiniz. Bununla beraber Google Haberler widget’ını ana sayfanıza ilave ederek tüm aktüel haberleri anlık olarak takip etkeniz de olası.

Google HaberlerİNDİR Google HaberlerİNDİR

Google Haberler ana sayfaya nasıl ilave edilir? Android

Adım #1: Google Haberler mobil uygulamasını indirin. Adım #2: Google hesap bilgilerinizle giriş yapın. Adım #3: Kaynaklarınızı dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Adım #4: Ana sayfa üzerine dokunun ve parmağınızı basılı tutun. Adım #5: Widget sayfasını açın. Adım #6: Google Haberler widget’ını seçin. Adım #7: Widget’ın ebadını ayarlayarak yerleştirin. Adım #8: Harekât tamam.

google haberler, android

Şayet Google Haberler mobil uygulamasını ilk kere kullanacaksanız ana sayfaya ilave etmeden evvel Google hesap bilgilerinizle giriş yapmalı ve dilerseniz haber akışını özelleştirmelisiniz. Google Haberler’i ana sayfaya ilave ettikten sonra uygulamayı açmadan bu widget üzerinden en aktüel haberleri anlık olarak takip edebilirsiniz. 

Google Haberler ana sayfaya nasıl ilave edilir? iOS

Adım #1: Google Haberler mobil uygulamasını indirin. Adım #2: Google hesap bilgilerinizle giriş yapın. Adım #3: Kaynaklarınızı dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Adım #4: Ana sayfa üzerine dokunun ve parmağınızı basılı tutun. Adım #5: Sağ üst köşedeki artı butonuna dokunun. Adım #6: Google Haberler vasıta ekibini seçin. Adım #7: Vasıta ekibinin ebadını ayarlayarak yerleştirin. Adım #8: Harekât tamam.

google haberler, ios

iOS, widget için vasıta ekibi tanımını kullanmaktadır. Şayet Google Haberler mobil uygulamasını ilk kere kullanacaksanız ana sayfaya ilave etmeden evvel Google hesap bilgilerinizle giriş yapmalı ve dilerseniz haber akışını özelleştirmelisiniz. Google Haberler’i ana sayfaya ilave ettikten sonra uygulamayı açmadan bu vasıta ekibi üzerinden en aktüel haberleri anlık olarak takip edebilirsiniz. 

Google Haberler ana sayfadan nasıl kaldırılır? Android

Adım #1: Android işletim sistemine sahip makinenizin ana sayfasını açın. Adım #2: Google Haberler widget’ı üzerine dokunun ve parmağınızı basılı tutun. Adım #3: Kaldır yazısına doğru çekin ve vazgeçin. Adım #4: Harekât tamam.

google haberler, android

Şayet Google Haber mobil uygulamasının widget hizmetinden memnun değilseniz ya da değişik bir sebepten dolayı kaldırmak istiyorsanız yukarıyadaki adımları izleyerek operasyonu asıllaştırabilirsiniz. Google Haberler’i yine ana sayfaya ilave etmek için ana sayfaya ekleme adımlarını uygulayabilirsiniz.

Google Haberler ana sayfadan nasıl kaldırılır? iOS

Adım #1: iOS işletim sistemine sahip makinenizin ana sayfasını açın. Adım #2: Google Haberler vasıta ekibi üzerine dokunun ve parmağınızı basılı tutun. Adım #3: Vasıta Ekibini Sil alternatifine dokunun. Adım #4: Silme operasyonunu onaylayın. Adım #5: Harekât tamam.

google haberler, ios

Şayet Google Haber mobil uygulamasının vasıta ekibi hizmetinden memnun değilseniz ya da değişik bir sebepten dolayı kaldırmak istiyorsanız yukarıyadaki adımları izleyerek operasyonu asıllaştırabilirsiniz. Google Haberler’i yine ana sayfaya ilave etmek için ana sayfaya ekleme adımlarını uygulayabilirsiniz.

Google’ın özelleştirilebilir haber akış hizmeti olan Google Haberler ana sayfaya nasıl ilave edilir, nasıl kaldırılır suallerini cevapladık ve uygulama hakkında öğrenmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. Aktüel büyümeleri takip etmek için hangi platformları kullandığınızı yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

Tags: Google Haberler Ana Sayfaya Nasıl Eklenir? Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ