Grafikleriyle dikkat çeken yeni nesil oyun Metro Exodus ertelendi

Grafikleriyle dikkat çeken yeni nesil oyun Metro Exodus ertelendi

Aralık 4, 2019 0

Geride bıraktığımız E3 2017 fuarında Microsoft’un sunumunda duyurulan yeni Metro oyunu Metro Exodus, maalesef ertelendi. Bu senenin sonunda çıkması beklenen oyun, 2019 yılının ilk çeyreğinde oyuncuların karşısına çıkacak. Gelmiş geçmiş en iyi grafikli oyun olarak gösterilen oyunun ertelenme sebebi olarak herhangi bir sebep gösterilmedi. Ancak kullanıcılar, oyunun optimizasyon sıkıntıları ile boğuştuğunu düşünüyor. 4A Games tarafından geliştirilen oyun, Deep Silver tarafından dağıtılacak. Sadece PC, Xbox One ve PlayStation 4 için çıkacağı belirtilen oyun, muhtemelen Nintendo Switch için çıkmayacaktır.

Metro Exodus ertelendi

Diğer bir yandan Nvidia‘nın yeni nesil teknolojisini kullanacak olan oyun için yayınlanan videoların fazlasıyla kaliteli olduğunun üstünden geçelim. Nvidia’nın RTX gerçek zamanlı ışık izleme teknolojisini kullanan yapımın grafikleri, rakip geliştiricileri kıskandıracak düzeyde. Daha öncesinde bu ışıklandırma teknolojisi, Pixar veya Disney‘in animasyon filmlerinde kullanılıyordu. Bu teknolojinin bu sefer oyunlarda kullanılacak olması, oyuncuları oldukça heyecanlandırmayı başardı.

Xbox One X‘te 4K çözünürlükte çalışacağı belirtilen oyunu PC platformunda oynayacaksanız Nvidia model bir ekran kartı seçmenizi tavsiye ediyoruz.