Google'dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Doodle

Google’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Doodle

Aralık 3, 2019 0

Google, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nı unutmadı. Özel günlerde Google açılış sayfasını değiştiren Google bu bayramda da önemli kişiler ve özel günler için hazırladığı Doodle’lara bir yenisini daha ekledi. 23 Nisan 2019’da Google’a girenler, arama ekranının üzerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan bir Doodle ile karşılaştı. 

Google’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Doodle

Google'dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Doodle

Google ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı unutmadı. ÖZel günlerde arrama kutusunu değiştiren Google, yeni bir Doodle hazırlayarak 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ını kutladı. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedir?

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramlarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir.

Bu bayram, TBMM’nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan 23 Nisan Millî Bayramı ve 1 Kasım 1922’de saltanatın kaldırılmasıyla, önce 1 Kasım olarak kabul edilen, sonra 1935’te 23 Nisan Millî Bayramı’yla birleştirilen Hâkimiyet-i Milliye Bayramı ile Himaye-i Etfal Cemiyeti’nin 1927’de ilan ettiği ve ilki Atatürk‘ün himayesinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı’nın kendiliğinden birleşmesiyle oluştu

Tags: controller, google, google machine, konsol, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts