Genesis Rising: The Universal Crusade

Genesis Rising: The Universal Crusade

Aralık 4, 2019 0

DreamCatcher, bizleri uzay boşluğuna, biyolojik öğelerle doldu bir savaşa yollamaya hazırlanıyor. Bu “biyolojik savaş” terimi sadece ırkların çatışması değil, kendimizi geliştirmek için de ihtiyacımız olan bir öğe olarak karşımıza çıkacak. 3 boyutlu bir RTS olan Genesis Rising: The Universal Crusade, uzayın derinliklerinde, yaratıklara karşı olan mücadele ve var olma savaşını konu alıyor, ancak birçok uzay temalı yapımda olduğu gibi bünyesinde orijinal öğeleri barındırıyor.

Canlı gemiler

Captain Iconach rolünde olacağımız yapımda, galakside mücadele eden geniş filoları kontrol edeceğiz. Genel hikâye, insanlık için çok önemli olan Universal Heart’ı elde etme üzerine kurulu olacak ancak biz görevlerde ilerledikçe ve değişik durumlarla karşılaştıkça daha da dallanıp budaklanacak. The Military, The Inquisiton ve Defiance birliklerini kontrol edebileceğimiz Genesis Rising evreninde ölümcül yaratıklar da kol geziyor olacak. Savaşa katılan her grubun kendine has teknoloji ve savaş şekilleri olacak. İşte biyolojik durum da burada sahne alıyor. Oyun içerisindeki tüm gemiler DNA ve genlerden meydana geliyor ve organik gemiler olarak geçiyorlar. Değişik genlerin birleştirilmesi ve gemiler üzerinde uygulanması ile silahlarımızı ve zırhlarımızı geliştirebilecek, yeni yetenekler kazanabileceğiz. Birbirinden farklı 25’in üzerinde gen olacak, gemilerimizin üzerinde bulunan gen slot’larında bunları kullanarak, görünümüyle birlikte özellikleri de değişik olan gemiler elde edeceğiz. Tabii bağlı oldukları ana bir üssümüz de olacak.

Başarmamız gereken çeşitli görevler var. Zaman zaman bir düşman üssüne gizlice sızmamız gerekirken, sıcak çarpışmalar içerisinde önemli bir filoyu yok etme görevimiz de olabilecek. Alışılagelmiş bu tip görevlerin dışında, bulmaca çözmemizi gerektiren durumlarla da karşı karşıya geleceğiz ki, bu durum RTS’lerde pek fazla uygulanan bir yöntem değil. Tabii böylece Genesis Rising’in bizi ne şekil bulmacalar ile uğraştıracağı da haliyle merak konusu oluyor. Strateji oyunlarının vazgeçilmezi olan kaynak yönetimi burada da orijinal özellikleri ile yerini alacak. “Bloodair” isimli bir kaynak toplayacağız. Türkçe’sini açıklamak gerekirse, düşman gemilerini öldürdükçe ya da enkazlara rastladıkça, onlardan kan ve DNA örnekleri toplama ya da çalma şansına sahip olacağız. Böylece düşman gemilerinin özelliklerinden faydalanabilecek, DNA’ları klonlayarak ordumuzun aynı tür birimini daha da geliştirebileceğiz. Bloodair’i sadece ekonomik kaynak olarak değil, bir yaşam kaynağı olarak da kullanabiliyoruz. Organik gemilerimizin sağlıklarını düzeltme amacıyla da ona ihtiyacımız var. Bu yüzden yerine göre dikkatli uygulamamız gereken noktalar olacak.

Genleri kullanarak kendi silahlarımızı üretmenin dışında, gemilerimizin kendi özel atakları da olacak ve zor durumlarda onlara başvurabileceğiz. Tabii uzay boşluğunda sadece düşmanlar ile baş başa olmayacağız. Etrafta bulunan ve farlı görevleri olan NPC filoları ile karşılaşacağız. Onlarla irtibat kurduğumuz zaman, davranış biçimi tamamen sizin kararınıza bırakılıyor. Olumsuz bir şekilde davranırsanız size saldırabilirler ve eğer bu savaştan galip çıkarsanız bazı özel genlere sahip olabilirsiniz. Daha olumlu yaklaşır ve dostça bir tavır sergilerseniz, o zaman başınız sıkıştığında onlardan yardım isteyebilir ve böylece savaşlarda daha güçlü bir konuma gelebilirsiniz, buna o anki stratejinize göre karar vereceksiniz.

Bloodair avcıları

Yaratıkların da kendilerine göre özellikleri olacak. Kimisi buzlu yerlerden kuvvet alıyor ve kendilerini bu şekilde tedavi edebiliyorlar. Bazıları ise asteroid’leri kendi avantajlarına kullanabiliyorlar. Tabii gemilerinin temaları da değişkenlik gösteriyor, buna uygun olarak stratejiler üretmemiz gerekebilir. Campaign görevleri, multiplayer co-operative modunda 16 kişiye kadar oynanabilecek. Bunu yaparken üç gruptan da faydalanabileceğiz. Uzay savaşlarına aynı zamanda DNA ve gen faktörlerini de ekleyen ve bizi, bu faktörleri stratejik olarak kullanmaya sevk eden yapım Genesis Rising: The Universal Crusade, Mart ayı içerisinde piyasalardaki yerini alacak.

Tags: genesis rising the universal crusade, PC, Strateji Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts