Far Cry 6 – Fiyatı, Çıkış Tarihi ve Oynanış Görüntüsü

Mayıs 28, 2021 0


2000’li yıllardan beri her oyunuyla büyük kitlelerin ilgisini üzerine çeken aksiyon-FPS serisi Far Cry’ın yeni oyunu için süren bekleyişte sona yaklaşıldı. Geliştirici Ubisoft, bugün YouTube kanalı üzerinden Far Cry 6’nın oynanış görüntüsünü yayınladı. Ayrıyeten çok uzun vakittir aşikâr olması beklenen çıkış tarihi de tekrar şirket tarafından oyunseverlere duyuruldu.

Bugün akşam saatlerinde yayınlanan fragmanda silahlar, araçlar, karakterler ve yerler üzere birçok ayrıntısı oyunculara sunan oyun içi imajların yanı sıra; bayan ya da erkek olarak seçilebilen baş karakterin de tanıtımı yapıldı. Far Cry 6’nın herkesin merak ettiği çıkış tarihi ise 7 Ekim olarak belirlendi.

Far Cry 6 I Oynanış görüntüsü

Far Cry 6’nın yeni görüntüsünde en çok dikkat çeken ayrıntılardan biri, seslendirmeli bir baş karakterin varlığı oldu. Çünkü evvelki oyunda baş karakterin seslendirilmemiş olması, oyuncular tarafından çoğunlukla negatif yorumlarla karşılanmıştı. Oyunun makûs karakteri Anton Castilo ve oğlu Diego’nun da daha ayrıntılı formda gösterildiği fragmanda dikkat çeken bir öteki ayrıntı ise birlikte maceralara atılabileceğimiz deri ceketli bir timsah oldu.

Dani Rojas karakter fragmanı:

Görüntünün anlatıcısı, Far Cry 6’yı “oyuncuların kendini adrenalin dolu, kaotik bir çağdaş gerilla ihtilali içerisinde bulacağı bir oyun” olarak nitelendirdi. Tropik ada Yara’nın başında bulunan diktatör Anton Castilo’ya karşı çaba vereceğimiz Far Cry 6, oyunculara seçmesi için karakter cinsiyeti seçeneği de sundu. Bayan ya da erkek olarak oynanabilecek olan Dani Rojas karakteri, tekrar bugün kısa bir fragmanla meraklılara tanıtıldı.

Far Cry 6’nın fiyatı, çıkış tarihi ve çıkacağı platformlar:

Yapılan açıklamaya nazaran Far Cry 6, 7 Ekim 2021 tarihinde piyasaya sürülecek. Büyük bir hayran kitlesinin artık beklemekte zorluk çektiği oyun; PS4, PS5, PC, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S ve Google Stadia platformları için satışa sunulacak. Oyunun farklı platformlardaki ön sipariş fiyatları ise şu halde:

Epic Games Store:

  • Far Cry 6 Standard Edition: 269 TL
  • Far Cry 6 Gold Edition: 449 TL
  • Far Cry 6 Ultimate Edition: 495 TL

PlayStation Store:

  • Far Cry 6 Standard Edition: 569 TL
  • Far Cry 6 Gold Edition: 809 TL
  • Far Cry 6 Ultimate Edition: 959 TL

Xbox Store:

  • Far Cry 6 Standard Edition: 600 TL
  • Far Cry 6 Gold Edition: 800 TL
  • Far Cry 6 Ultimate Edition: 950 TL

Tags: far cry 6, oyun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts