Epic Games Store'a özel John Wick oyunu duyuruldu!

Epic Games Store’a özel John Wick oyunu duyuruldu!

Aralık 3, 2019 0

Sinema dünyasının en ikonik karakterlerinden biri haline gelmeyi başaran John Wick‘in oyunu duyuruldu. John Wick 3 ile sinemalarda boy göstermeye hazırlanan karakterimizin bu özel oyununun sadece Epic Games Store‘a çıkacağı da duyuruldu.

Epic Games Store’a özel John Wick oyunu duyuruldu!

Açıkçası oyunun yayınlanan ilk videosunu izlediğimde beklentilerimin biraz düştüğünü söylemeliyim. Ama oyunu geliştiren ismin Thomas Was Alone ve Volume gibi yapımlara da imza atab Mike Bithell olduğunu gördüğümde beklentilerim biraz yükseldi. Çünkü oyunun safi aksiyon yerine oldukça farklı bir oyun olarak karşımıza çıkacağını düşünüyorum. Nitekim tanıtım videosuna da baktığımızda sıra tabanlı aksiyon yapısı ile bu farkını hem grafiklerde hem de oynanışta ortaya koymayı başarmış. 

Oyunun açıklamalarına baktığımızda dövüş kareografileri ile yoğrulmuş satranç tarzı bir oyun ifadesini görüyoruz. Yine aynı açıklamada oyuncuların atacakları her adaımı, yapacakları her atağı hesaplamaları gerektiğine vurgu yapılmış. Çünkü yapacağımız her hamlenin farklı bie sonuç doğurabileceği belirtiliyor. Son olarak henüz çıkış tarihi belli olmayan oyunun filmden bağımsız bir hikaye anlatacağı ve hali hazırda dizi projesi de olan John Wick dünyasını genişleteceği belirtilmiş.