En iyi 21 ücretsiz PC oyunu - Bölüm 1

En iyi 21 ücretsiz PC oyunu – Bölüm 1

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

En iyi 21 ücretsiz PC oyunu – Bölüm 1

“Yaz kuraklığında ölelim mi?” diyen PC’cilere özel En iyi 21 ücretsiz PC oyunu - Bölüm 1 Geçtiğimiz haftasonunda hazırladığımız “kuraklıkta gideri olan 10 indirilebilir oyun” dosya konumuzda çok az PC oyunu yer almasına içerleyen ve bizlere sinirlenen sevgili okuyucularımız. Sözümüz size. PC’ciler ölmesin, onların da oyun oynamaya hakkı var diyoruz ve sizler için hazırladığımız bu dosya konusunu beğeninize sunuyoruz.

Hem de sizler için hazırladığımız bu listede yer alan oyunların hepsi ücretsiz. Bu kuraklıkta çölde kalmış oyunculara birer vaha gibi gelecek bu oyunların hepsi denemeye değer. Zaten önümüzde bir aylık bir bekleyiş var ve bu bekleyiş sona erdiğinde ardı ardına gelen oyunlar yüzünden ne oynayacağımızı şaşıracağız. Bu çerezlerle de idare edersek, değmeyin keyfimize o zaman.

Ücretsiz oyunlar zaten her zaman PC oyunculuğunun DNA’sına işlemiş vaziyettedir. Hiçbir şey bulamasak, açarız bir flash oyun sitesini ve saatlerce başında kalabileceğimiz bir oyun buluveririz. Biz sizler için bu oyunları derledik, size de şans verip değerlendirmek kalıyor. Kemerlerinizi bağlayın, en iyi ücretsiz 21 PC oyunu geliyor.

Runman

Runman’e baktığınızda sanki bir çocuğun karalama defterinden çıkmışcasına grafiklerle karşılaşıyor olabilirsiniz belki ama aslında kazın ayağı hiç de göründüğü gibi değil. Runman’i iş üzerinde gördüğünüzde bu grafikler gözünüze Runman’in etkileyiciliğini tamamlayan bir unsur olarak gelmeye başlıyor.

Hız ve reflekslere dayalı bu platform oyununa mutlaka bir şans verin diyoruz. Nereden mi edineceksiniz? İşte buradan.

1 En iyi 21 ücretsiz PC oyunu - Bölüm 1 Spelunky

Oyunların eskisi kadar zor olmamasından mı şikayetçisiniz? Bu durum sizleri çok mu rahatsız ediyor? Geceleri gözünüze uyku mu girmiyor? O zaman doğru yerdesiniz. Acımasız bir zorluk seviyesine sahip bir oyunla karşınızdayız: Spelunky!

Yanlış atacağınız ufacık bir adım bile Spelunky’nin rastgele yaratılan dünyasında sonunuzu hazırlayacağından, her adımınızı iki kez düşünecek ve oyunu bitirememenin verdiği sinirle muhtemelen PC’den uzaklaşacaksınız. Spelunky’e buradan ulaşabilirsiniz.

2 En iyi 21 ücretsiz PC oyunu - Bölüm 1 Cave Story

Yine bir platform oyunu ile karşınızdayız ama bu kez yapımcıları Asya’dan. Japon menşeili bu platform oyununun adı Cave Story. Japonya’daki ismi ile Doukutsu Monogatari de diyebilirsiniz. Canınız nasıl isterse sevgili okuyucular. Hızlı oynanışa dayalı bu platform oyununu çok seven Avrupa insanı, oyunu İngilizce’ye çevirdiğinden, hiç bir sıkıntı yaşamadan oynayabilirsiniz.

Oyunun yalnızca PC versiyonu değil, Linux, MacOS ve hatta buzdolaplarına kadar versiyonları bulunmakta. Cave Story’e buradan ulaşabilirsiniz.

3 En iyi 21 ücretsiz PC oyunu - Bölüm 1 TAGAP

Postapo yapısıyla “Shoot’em Up” türünün en iyi örneklerinden birisi olarak bize göz kırpan TAGAP, penguenler üzerine kurulu olsa da bu penguenler bildiğiniz şirin penguenlere hiç benzemiyor. Hepsi ayrı manyak, hepsi ayrı psikopat. Aslında oyun ile ilgili bilmeniz gereken tek şey de bu.

En güzel tarafı, eğer TAGAP’ı buradan http://www.tagap.net/tagap1.htm edinip, beğenerek oynayıp bitirirseniz, yeni hazırlanan devam oyunu TAGAP 2’ye de buradan ulaşabilirsiniz. Haydi penguenlerinizin başına.

4 En iyi 21 ücretsiz PC oyunu - Bölüm 1 Passage

Kısacık bir oyun olan Passage herkese hitap etmeyebilir. Fakat en azından bir kez denerseniz, size hitap edip etmediğini anlama şansına sahip olursunuz. Oyunun sanatı birçok görülmemiş özelliğe sahip ve alelade hikayesi ve çok garip “aspect ratio” su ile (oyun 100:16 olarak çalışıyor) Indie oyun yapımcısı Jason Rohrer’i ünlü ve zengin etti diyebiliriz. Aynı zamanda güvenilir de oldu hatta.

Passage’a buradan ulaşabilirsiniz.

5 En iyi 21 ücretsiz PC oyunu - Bölüm 1 Command and Conquer

Fazla söze gerek var mı? Eğer strateji oyunu seviyorum diyorsanız, Command&Conquer serisini duymamış olmanız imkansız. Eğer duymadıysanız, strateji oyunu bilmiyorsunuz demektir. Piyasaya son olarak dördüncü oyun sürülmüştü ve hiç beğenilmemişti hatırlarsanız.

Sözü uzatmaya gerek yok, Command and Conquer bir süredir ücretsiz ve eğer haberiniz yoksa indirip oynamanızı tavsiye ediyoruz. Nereden diyenlerdenseniz, buradan diyenlerdenim ben de.

6 En iyi 21 ücretsiz PC oyunu - Bölüm 1 Battle for Wesnoth

Battle for Wesnoth’ta sıra tabanlı bir strateji oyunu. Ortaçağ dünyasına geçiyor ve grafikleri günümüz PC oyuncularına biraz itici gelebilir belki ama oynanışı sayesinde öyle bir bağımlılık yapıyor ki, günlerinizi Battle for Wesnoth ile geçirme ihtimaliniz var.

Ayrıca oyunun kendi haritalarınızı ve ünitelerinizi tasarlama imkanı tanımış olması da Battle for Wesnoth’u daha da değerli kılıyor gözümüzde. Tıklayın ve mutlaka bir şans verin.
#galeri #en iyi 21 ücretsiz pc oyunu #bedava bilgisayar oyunu # Yorumlar 1 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 15:53 Kalan Karakter : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 03.06.2019 19:13 Kardeş Point Blank’i unutmuşsun 😀 Yanıtla Kalan Karakter : 300 Gönder

Tags: bedava bilgisayar oyunu, en iyi 21 ücretsiz pc oyunu, Galeri Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts