En efsane oyun müziklerinin arkasında hangi besteciler var?

En efsane oyun müziklerinin arkasında hangi besteciler var?

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

En efsane oyun müziklerinin arkasında hangi besteciler var?

Tüm bunların yanında, sizin favori oyun müziğiniz hangisi? 1 En efsane oyun müziklerinin arkasında hangi besteciler var?

Video oyun dünyasında klasik oyunlar her zaman oynanış mekaniklerinden veya hikayelerinden oluşmuyor. Oyunun ana etken öğelerini destekleyen müzikler, her zaman geliştirici açısından önemli bir yere sahip. Bu yüzden en az filmlerde olduğu gibi oyunun sahip olduğu müzikler de önemli bir konumda yer almakta. Yıllardır seri haline gelmiş olan oyunların yanı sıra, bizi sürprizlere boğan oyunların temeline baktığımızda arkasında gerçekten de kaliteli bestekarların olduğunu görebiliyoruz. İnce işçilikle düzenlenen müzikler, bugün dünyanın en büyük orkestraları tarafından yorumlanmaya devam ediyor.

En efsane oyun müziklerini ve bestecilerini sıraladık

Oyunun sahip olduğu ahenki güzel bir şekilde yansıtan müzikler olmasaydı, belki de Mario, Zelda, Doom ve daha nicesi bizlerin aklında bu denli yer etmeyecekti. Hali hazırda bu tip oyunların müziklerin ortaya koyan isimlerin geçmişte yaptığı işlere baktığımızda, kendilerinin fazlasıyla tecrübeli olduklarını görebiliyoruz. Özellikle Japon bestekarların ellerinden çıkan bu müzikler, günümüzün klasik müzikleri ile yaraşır derecede güzel durumda.

Listeye eklemek istediğiniz müzik ve bestekar varsa unutmayın. Çünkü önümüzde geniş bir yelpaze var ve biz anca aklımıza gelen başarılı müzikleri listeye koyabildik.

3 En efsane oyun müziklerinin arkasında hangi besteciler var?

Jesper Kyd – Assassin’s Creed 2