Emergency 2: The Ultimate Fight for Life

Emergency 2: The Ultimate Fight for Life

Aralık 5, 2019 0

Hakikatinde bu cins oyunlar reyin olarak öbürlerinden daha çok öne çıkıyor. Hepimiz FPS stili oyunları beğenir, adam kovalayıp öldürmekten zevk alırız. Oysa ki adam öldürmek yerine bence kurtarmak daha zevklidir. Emergency 2 emel olarak bunu amaçlayan bir reyin. Cebinizdeki para yettiği kadarıyla tam imkânları zorlayarak insanların yaşamlarını kurtardığınız bir reyin. Bizzat ben oyundan çok haz aldım. Son zamanlarda hep aynı cins reyin oynamaktansa bu cins farklı bir reyin bana daha cazip geldi.

Acil bir helikopter gönderin buraya…

Ana bakış olarak kullandığımız yer bir ana merkezin en yetkili yeri. Ekrandan vaka mahallini, gönderebileceğiniz taşıtları, gönderdiğimiz taşıtların vaka yerine uzaklığını ve bunun gibi tam detayları ana ekrandan görebiliyoruz. Yapabileceğimiz bütün 25 adet misyon var. Bunlar o kadar muhtelif ki oynadıkça öbür vazifenin ne olduğunu merak ediyor insan. Karısına kızıp elinde bomba ile “patlatırım yaklaşmayın karımı getirin banaaa” diyen birinden, banka soygununu yasaklamaya kadar çok muhtelif misyonlar var. Usunuza gelebilecek her türlü kurtarma takımı var. Polis, itfaiye, ambulans hatta yaralı arayan köpeklere kadar. Yalnızca araba biçiminde değil ambulans ve polisler için helikopter de mevcut. Çok ağır bir yaralıyı süratli bir biçimde sağlık kurumuna helikopter ile yetiştiriyorsunuz. Her kişiliğe sağ tuş ile tıkladığınızda yapabildiği şeyleri görebiliyorsunuz. Ana mönüdeki Tutorial mönüsünden bunları daha detaylı olarak bilebilirsiniz. Para her yerde karşımıza çıktığı gibi bu oyunda da çok büyük bir yere sahip. Misyonları ne kadar galibiyetli yaparsanız o kadar fazla para alıyorsunuz. Kazandığınız bu paralar ile bir sonraki kısımda daha çok ambulans kullanabiliyorsunuz. Her şey para ile yürüyor. Vaka yerine gönderdiğiniz otomobilden içindeki insanlara kadar hepsine bir ölçü para ödüyorsunuz.

– Yolu trafiğe kapatın – Anlaşıldı tamam…

Grafikler oyunda 2d üzerine yapılmış. Gerçi ben çok sevdim ama ne yazık ki 2d olduğundan düşük sistemlerde çok ağırlaşıyor reyin. Aynı sistem ile rahatlıkla Max Payne oynayanlar bu oyunda bazı misyonlarda oynanmayacak kadar yavaş kalıyorlar. Detay olarak sonuna kadar zorlanmış grafik motoru. Zoom yaptığınızda bu dediğimi daha iyi kavrayacaksınız. Yalnız bazı kısımları tamamlayıp öbürüne geçtiğinizde ara gizeme video bozuk çalışıyor ve reyin komple göçüyor ve oyundan çıkıp tekerrür girene kadar düzelmiyor. Neyse ki bu kusuru çıkan ilk yama ile düzenlemişler. Sesler ve müzikler ise pek galibiyetli değil. Grafikler ve misyonlar sizi tutsağı yapsa da gene de bunların yanında pek iyi durmuyorlar. Gerçi müzik ve sesin bu cins bir oyunda çok da iyi olması gerekmez. 

Son Laflar :

Emergency 2 son zamanlarda çıkan oyunlardan, vurdudan kırdıdan bunalmış, farklılık arayanlar için 1 e 1. Misyonlar çok iyi düşünülmüş. Çoğu misyonda reel vaka detaylarda saklı. Kaza olan bir yerde trafiğini başka bir yola aktarmazsanız başka kazalar da oluyor ve işiniz iyice güçleşiyor. Misyon yaptıkça kazandığınız paralar ile tam misyonları helikopterler kullanarak süratlice tamamlayabiliyorsunuz. Ayrıca misyonlardan evvel vakayı anlatan videolar da etkileyici. 

Tags: emergency 2 the ultimate fight for life, PC, Strateji Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts