Elite: Dangerous pilotu, bir ayını bakın ne için harcadı

Elite: Dangerous pilotu, bir ayını bakın ne için harcadı

Aralık 4, 2019 0

Bazıları video oyunlarını zaman öldürmek için oynarken, bazıları ise başkaları ile yarışmak, bazıları ise eğlenmek için oynar. Fakat kendini aşırı bir şekilde adamış olan bir oyuncu, bir ayını Elite Dangerous’ta, oyunun logosunu çizmek için harcadı.

Logunun genişliği tam olarak 36,400 ışık yılı

Bahsettiğimiz gibi, bir ayını harcayan Commander Malibu adındaki oyuncu, sadece logoyu yapmak için önceden belirli noktalara gittiğini ve yaklaşık 6500 kez uzayda zıplama yaptığını belirtti. Logoyu tamamlama serüveni ise tam tamına 375.000 ışık yılı sürdü. Commander Malibu’nun belirttiğine göre, Samanyolu Galaksi’si üzerine belirli X ve Z koordinatları bulundurarak, logoyu çizmeyi başardı. Arada sırada gemisi bozuldu ve buna rağmen rotadan sapmadı ve bazı yardımcı gemilerden tamir isteğinde bulundu.

Yaklaşık üç yıldır bu oyunu oynadığını belirten Malibu, neredeyse oyunun verebileceği her şeyi deneyim edinmiş bulunuyor. Bu yüzden de yapacak farklı bir aktivite arayışında bulunan Malibu, aklında bulunduğu bu garip fikri, sonunda gerçekleştirdi. Bu bir aylık süreç ve emek, Elite: Dangerous forumlarında, çok kısa bir sürede insanların dikkatini çekmeyi başardı. Malibu ise, logoyu çizme aşamasını bir video ile göstermeyi de unutmuyor.