Efsane seri Comandos geri dönüyor! Eski oyunlar da yolda!

Efsane seri Comandos geri dönüyor! Eski oyunlar da yolda!

Aralık 4, 2019 0

Eski nesil oyuncuların severek oynadığı strateji oyunu serisi Commandos geri dönüyor. Tropico isimli simülasyon oyun serisinin dağıtımcılığını üstlenen Kalypso Media, Commandos’un isim haklarını satın aldığını duyurdu. Eski oyunları yeni nesil platformlara uyarlayıp tekrar piyasaya süreceği tahmin edilen yetkililer, yeni bir oyun üzerinde çalışacaklarını duyurdu. Oyunun mekaniklerinin ne yönde değişeceği ise merak konusu olmuş durumda. Bakalım yetkililer, yeni nesil oyuncuların dikkatini çekebilecek mi?

Commandos geri dönüyor

Hali hazırda eski nesil platformlarda kalan Commandos, hem oynanış yapısı hem de co – op mekanikleri sayesinde milyonlarca oyuncuya ulaşabilmişti. Tropico serisinde güzel bir başarı elde eden dağıtımcı firma son olarak Sudden Strike 4‘ün dağıtımcılığını üstlenmişti.

Daha çok bağımsız firmaların imdadına yetişen Kalypso Media‘nın bu hareketi eski oyuncuları sevindirdi. Fakat bir o kadar da endişelendirmiş durumda. Çünkü eskiden yeniye uyarlanan oyunlar, para kazanmak uğruna pek güzel bir şekilde karşımıza çıkmıyor. Bu sebepten dolayı Commandos‘un ne şekilde geri döneceği merak konusu oldu. Yine de biz en iyisi beklentilerimizi pek yüksekte tutmayalım.