EA, Ninja'ya Apex Legends oynaması için 1 milyon dolar vermiş

EA, Ninja’ya Apex Legends oynaması için 1 milyon dolar vermiş

Aralık 3, 2019 0

Electronic Arts, Apex Legends oynaması için Twitch yayıncısı Ninja‘ya 1 milyon dolar ödemiş. 4 Şubat 2019’da yayınlanan Apex Legends, bir anda duyurulmuş ve oynamaya açılmıştı.  Kısa süre içinde reklam kampanyası dahi olmadan en çok oynanan oyunlar arasında ilk sıraya yerleşen Apex Legends’ın en çok oynanan oyunlar arasına girmesinde Electronic Arts’ın’ küçük bir “teşviki” olmuş anlaşılan.

EA, Apex Legends oynaması için Ninja’ya 1 milyon dolar vermiş

Reuters haber ajansının ismini vermediği bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, Apex Legends‘ın çıkışının ardından Electronic Arts, ünlü Twitch yayıncısı Ninja’ya Battle Royale oyunu Apex Legends oynaması ve tanıtımında yer alması için bir milyon dolar vermiş. Aynı kaynak, Ninja’nın aylık gelirinin yaklaşık 500 bin dolar olduğunu, EA’nin bu gelirin iki katını ünlü yayıncıya verdiğini belirtti. 

EA yaptığı yatırımın karşılığını almış gibi görünüyor.  Twitch’in en çok izlenen yayıncılarından olan Ninja’nın Apex Legends oynamaya başlaması, oyunun kısa süre içinde bilinirliğini arttırdı. Apex Legends Twitch’te geçtiğimiz Şubat ayının en çok izlenen oyunu olmuştu.  

Tags: Aksiyon, Apex Legends, Electronic Arts, First Person Shooter, PC, PlayStation 4, Respawn Entertainment, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts