EA Games, konsolların 10 yıl sonraki halini tahmin etti

EA Games, konsolların 10 yıl sonraki halini tahmin etti

Aralık 4, 2019 0

Video oyun dünyasının en büyük oyun üreticilerinden ve dağıtımcılarından bir tanesi olan EA Games, 10. jenerasyon konsol neslinden bahsetti. İçerisinde bulunduğumuz sekizinci jenerasyon konsol neslinde oyunlarından oldukça kar eden firma, 10 yıl sonra konsolların akıllı TV’ler ile birleşeceğini söylüyor. EA’in başkan yardımcılarından olan Matt Bilbey, bu durumun kullanıcıların yararına olacağını söyledi. Uygulamalar gibi konsolların TV’lerin içine gireceğini söyleyen Bilbey, ayrıca ilerleyen dönemlerde Frostbite oyun motorunun kullanıcı tabanlı içeriklerle kütüphanesini genişleteceğinin altını çizdi.

Konsollar 10 yıl sonra ne olacak?

Dragon Age ve Mass Effect gibi yapımlara Frostbite oyun motorunu kullanarak mod yapılabileceğinden söz eden Bilbey, EA Games’in şu anda bunun üzerinde çalıştığını açıkladı. Görünüşe göre EA Games, Frostbite oyun motorunu aynı Unreal Engine 4’te olduğu gibi kullanıcılara verecek. Ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği belli değil.

Diğer bir yandan peki sizce Bilbey’in söylediği gibi konsollar gerçekten de TV’lerin içine gömülecek mi? Fiziksel olarak yavaş yavaş varlıklarını yitirmeye başlayan konsolların, ilerde neye dönüşeceklerini merak ediyoruz.

Tags: EA Games, konsol, PC, PlayStation, xbox Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts