Dünya devi telefon üreticisi Türkiye’de üretime başladı!

Mayıs 24, 2021 0

Dünyanın önde gelen premium akıllı telefon markalarından TECNO Mobile, 35 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’de üretime başladı. Mevcut yatırım ile pazarda hem eser hem de iş modeli manasında değişim yaratmayı hedefleyen TECNO Mobile’ın Türkiye Ülke Müdürü Hank Li, istihdam yaratmak ve pazar hisselerini uygun fiyatlı telefonları ile artırmayı hedeflediklerini açıkladı.

TECNO Mobile Türkiye’de telefon üretmeye başladı

Hükümetin direkt yabancı yatırım (FDI-foreign direct investment) çekmek için oluşturduğu olumlu yatırım ortamının değerine işaret eden Li, “ Türkiye’ye yatırım yapma kararımızda hükümetin vizyoner yaklaşımı ve sunduğu cüret verici yatırım iklimi değerli rol oynadı. Türkiye iktisadına inanıyor ve bizim için çok bedelli olan bu pazardaki güçlü oyuncular ortasında yer almayı istek ediyoruz. Bu noktada koyduğumuz yüzde 10’luk pazar hissesi gayesi, bu istikamette atılmış bir birinci adım. Bu pazarda kalıcı bir oyuncu olma stratejisiyle hareket ederek bu doğrultuda istihdam ve yatırım planlarımızı oluşturuyoruz.” dedi.

Sunduğu teknolojik eserler ve iş modeli ile yatırımcı tarafında da kabul ve prestij gören TECNO Mobile’ın ana şirketi TRANSSION Holdings’in piyasa kıymeti Eylül 2019’daki birincil halka arzında 4,96 milyar dolarlık piyasa pahası elde ederken, Nisan 2021 itibariyle yaklaşık beş katı kıymete ulaştı.

Manchester City Futbol Kulübü üzere birçok memleketler arası yapının sponsoru olarak global bir marka kimliğine sahip olan TECNO’nun Türkiye pazarında kıymetli bir oyuncu haline gelmeye yönelik yatırımı, Türkiye’nin büyümesinin yanısıra yeni iş yaratılmasına da katkıda bulunacak.

Hank Li,; Türkiye’deki kullanıcıların tecrübe kalitesini yükseltmeye yönelik olarak üretim süreçlerinin yanısıra dayanak ve servis alanına da yatırım yapmayı planladıklarını belirtti.

Tags: Pazar, Tecno, türkiye, Yatırım Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts