Darkest of Days

Darkest of Days

Aralık 3, 2019 0

Alexander Morris, “Uzun saçlı Custer” olarak bilinen General George Amstrong Custer’ın ordusundaki askerlerden biridir. General George Amstrong, Amerikan Yerlileri’nin birleşmiş kuvvetlerine karşı açılan savaşlarla ünlenmiştir ve gönüllülerden bir ordu kurmuştur. Ne var ki; dünyanın en sempatik kahramanı olmayan Custer, “Battle Of Little Big Horn” savaşında öldürülür. İyi savaşan Morris de öldürülmek üzeredir ki, bir melek görür. Hayır; aslında gördüğü melek falan değildir, gelişmiş zırhıyla zaman geçidinden geçen bir ölümlüdür.

Morris, “Kronotek” genel merkezinde uyanır. Kronotek, zaman geçitlerini icat eden ve kendine “Zamandaki düzensizlikleri” çözmeyi görev edinen bir örgüttür. Kronotek’in yöneticisi “Mother” diye bilinen kişinin söylediği budur en azından. Şimdi de Alexander Morris, bu garip organizasyonun içine girmek üzeredir ve sırlar zaman içerisinde açığa çıkacaktır.

Geleceğe Dönüş!

Darkest of the Days, sizi M.S. 79 yılına sonradan; İkinci dünya savaşına kadar götürüyor. Sakın aklınıza, bu kadar efsanevi savaşları ele alan bir oyunun uzun olması gerektiği gibi saçma(!) bir düşünce gelmesin. Ben bu saçma düşünceye kapıldım ve karşıma 5 saat gibi inanılmaz bir oyun ömrü çıktı. Hayal kırıklığına uğradığımı söyleyemeyeceğim, çünkü o 5 saat, hayatımın en güzel 5 saati değildi.

Darkest of Days “Gelecekten gelen ajan bizi ölümden kurtarıyor ve böylece zaman yolculuğu maceramız da başlıyor.”
Yapımda kullanabileceğiniz 20’den fazla silah var. Elbette kullanmayı başarabilirseniz. Hedefleme ya da silah tutma motorunu kim düzenledi bilmiyorum, ama ortaya garip bir şey çıkmış. Devamlı titreyen, bir türlü yeterince güçlü olmayan ve asla doldurulamayan silahlar var. Evet, bu silah tanımı, Amerikan İç Savaşı için uygun olabilir, ama İkinci Dünya savaşındaki silahlar hatta gelecekten gelen plazma silahları da mı böyle olmak zorundaydı merak ettim. Bir de bu kameralar neyin nesi? Düşman yerine; defalarca kez duvarların içinde atış yapmak zorunda kaldım. Silahlarla uğraşmak yeterince zor değilmiş gibi.

Eksiler daha bitmiyor

Ses efektlerini hazırlayan ve seslendirmeleri yapan ekibe saygılarımı(!) özel olarak sunmayı görev edindim. 1970’lerin çizgi filmleri gibi seslendirilmiş yapımın, stajyerler tarafından hazırlandığına emin oldum. Bir de ses efektleri var ki; tadından yenmez. Silah o kardeşim. Silah patlaması olmak zorunda. Balon değil. Müzikler çok daha kötü değil, hatta mümkünse ses efektlerini olabildiği kadar kısıp müziklerle yetinin.

Grafikler berbat değil, ama iyi de değil. Ortalama seviyelerde, ancak sınıf geçer düzeyde. Neyse ki kameralar, bunu da mahvetmeyi tam zamanında başarıyor. Daha önce değindiğim duvar sorunu, bize modellemeden önce duvarların nasıl göründüğü hakkında tarih dersi veriyor. Oyunu tamamlamamışlar sanki. En azından edindiğim his bu…

Peki hiç mi artı yönü yok? Son bölümler eğlenceli sayılır. Belki de oyun bitmek üzere olduğu için ben motive oldum, pek emin değilim. Yine de 5 saatin, son yarım saatinden belli düzeyde keyif almayı başardım. Peki bir oyuna para vermek için bu yeter mi? Kesinlikle hayır. Piyasada çok daha iyi yapımlar varken, düşünmeyin derim. Olur da Darkest of Days elinize geçerse, son bölümler zevkli olabilir. Yapımın özeti kısaca bu.

Tags: Aksiyon, darkest of days, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts