Darkest of Days

Darkest of Days

Aralık 3, 2019 0

Roma döneminde kılıçlar çekilmiş, Amerikan İç Savaş’ı sırasında kadınlar ve çocuklar da dahil olmak üzere büyük bir katliam yapılmış, Birinci ve İkinci Dünya Savaşları’nda insanlığın gördüğü en büyük iki kaos yaşanmıştır. Tüm bu kötü olayları engelleyebilmek için bir şansınız olsa ne yapardınız? Alternatif gerçeklik üzerine kurulu yapımlar kolayca ilgi çekebiliyor. Bunlara en yeni örnek olarak da Darkest of Days’i verebiliriz. Spark Unlimited tarafından geliştirilen Turning Point: Fall of Liberty, adından da anlaşılacağı üzere bir dönüm noktasını konu edinmişti. Naziler, Amerika’ya girseydi neler olurdu? Düşünce olarak hoş olsa da Turning Point, başarısız bir yapım olmuştu. Bir de sinema perdesine bakalım. Kelebek Etkisi isimli film, yıpranmış bir defterin sayfalarında yazan satırların, anahtar görevi gördüğü maceraları gözler önüne seriyor, belki bir kaçış, belki de binlerce çözüm yolu üretiyordu.

Darkest of Days “Yapımda farklı zaman dilimleri arasında yolculuk yapıyoruz ve önemli olaylar içinde yer alıyoruz.”
Zamanda yolculuk

8monkey Labs tarafından geliştirilen Darkest of Days, geleceğin şekillenmesinde rol oynayan önemli olayları önlememiz için, bizi zaman tüneline davet ediyor. Oyunda Alexander Morris isimli bir süvariyi yöneteceğiz. 1870 yılında başlayan macerada, karakterimiz savaş esnasında bir boyut kapısı fark ediyor ve kaderi sonsuza dek değişiyor. Artık yapması gereken tek bir şey vardır, o da geleceği değiştirmek, fakat bu o kadar da kolay bir iş değil.

Darkest of Days “1870 yılında başlayan macerada, karakterimiz savaş esnasında bir boyut kapısı fark ediyor ve kaderi sonsuza dek değişiyor.”
Karşımızda bölümlere ayrılmış beş farklı zaman dilimi, her birinde de önemli bir savaş ve olay yer alıyor. Bunlar; Birinci Dünya Savaşı, İkinci Dünya Savaşı, Amerikan İç Savaşı, Pompeii ve Little Bighorn Savaşı. Yapımın en büyük özelliği, farklı zaman dilimlerinde, farklı mekânlarda ve farklı düşman faktörüne karşı aynı amaçla mücadele ediyor olmamız.

Tags: Aksiyon, darkest of days, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts