Capcom firması popüler oyunlarına Denovo kalkanı kuruyor

Capcom firması popüler oyunlarına Denovo kalkanı kuruyor

Aralık 4, 2019 0

9 Ağustos tarihinde PC’ye çıkacak olan Monster Hunter World ve 25 Ocak’ta çıkacak olan Resident Evil 2 Remake’te Denuvo koruması olacağı Capcom tarafından doğrulandı. Her iki oyun da korsana karşı Denuvo korumasında olacak.

Capcom korsana istemiyor: Resident Evil 2 ve Monster Hunter World’da Denuvo koruması olacak

Capcom, görünen o ki PC platformlarına gelecek olan popüler oyunlarının korsana yeni düşmesini istemiyor. Capcom, korsan içerikle mücadelede oldukça iyi bir iş çıkartan Denuvo korumasının Resident Evil 2 Reamake’te ve Monster Hunter World’da kullanılacağını onayladı.

Denuvo’nun korsanla mücadelede oldukça etkili bir silah olduğunu söyleyebiliriz. Denuvo koruması altında olan bir çok oyun, uzun süre kırılamıyor. Ancak aradan aylar hatta yıllar geçtikten sonra Denuvo korumasındaki oyunlar korsana yenik düşüyor. Özellikle Denuvo’nun oyunların çıkış haftasında oldukça etkin bir korsan koruması sağladığını söyleyebiliriz. Tabii Denuvo’nun firmalar için iyi yönleri olduğu kadar kötü yönleri olduğu da tartışılıyor. Denuvo korumasının bazı oyunların performanslarında ciddi düşüşlere neden olduğu iddia edilmişti. Tekken 7‘nin yapımcısı Katsuhiro Harada oyundaki performans sorunlarına sebep olarak Denuvo’yu göstermişti.

Tags: Capcom, Macera, PC, Resident Evil 2 Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts