Black Desert Online, Remaster sürümü ile oyuncu sayısını arttırdı

Black Desert Online, Remaster sürümü ile oyuncu sayısını arttırdı

Aralık 4, 2019 0

Pearl Abyss ve Kakao Games tarafından geliştirilen devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu Black Desert Online, Remaster sürümü sonrası oyuncu sayısında gerçekleşen artışı açıkladı.

Black Desert Online’a %24.2’lik oranda yeni oyuncu katıldı

Bildiğiniz üzere piyasadaki diğer MMORPG oyunları arasında popülerliğini koruyan Black Desert Online, kısa bir süre önce Remaster sürümünü oyuncular için yayınlandı. Remaster sürümü ile oyunun görselleri ve müzikleri yenilendi ve bazı geliştirmeler yapıldı. Görünüşe göre bu yenilikler Black Desert Online’a oldukça yaramış olacak ki oyuna dönüş yapan eski oyuncu sayısı, geçtiğimiz haftaya nazaran iki katına çıkarak %103.6 oranında artış gösterdi. Ayrıca yayıncı, oyuna yeni katılan oyuncu sayısının da %24.2 gibi yüksek bir oranda olduğunu belirtti. Bununla birlikte verilen her iki oranın da Güney Kore’nin kendi iç pazarından ziyade Kuzey Amerika ve Avrupa için olduğunu belirtelim.

Kakao Games Avrupa CEO’su Minsung Kim, Pearl Abyss’in Black Desert Online Remestered ile harika bir iş çıkardığını ve sınırları gerçekten zorladığını ifade ederek, oyuncu sayısındaki artışın şaşırtıcı olmadığını belirtti.

Tags: Black Desert Online, Kakao Games, MMORPG, PC, Pearl Abyss Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts