Bethesda, Fallout 76'nın Steam üzerinden satılmayacağını açıkladı

Bethesda, Fallout 76’nın Steam üzerinden satılmayacağını açıkladı

Aralık 4, 2019 0

Bethesda, Fallout 76‘nın Betasının ve daha sonra çıkacak tam sürümü de olmak üzere tüm versiyonlarının, sadece Bethesda.net üzerinden satılacağını açıkladı. Bu demek oluyor ki, Fallout 76, PC’de, Steam platformu üzerinden satılmayacak. Böylece kendi satış platformu üzerinden satış yapan oyun geliştiricileri kervanına Bethesda da katıldı.

Fallout 76’nın Steam üzerinden satılmayacak. Yalnızca Bethesda.net üzerinden satılacak

PC platformunun şüphesiz oyun satışı anlamında en büyük marketi Steam. Ancak görünen o ki, büyük oyun geliştiricisi firmalar, yavaş yavaş Steam üzerinden ellerini ayaklarını çekmeye başladı. EA, Origin üzerinden, Ubisoft Uplay üzerinden (aynı zamanda Steam üzerinden) Blizzard zaten yıllardır Battle.net üzerinden kendi oyunlarının satışlarını gerçekleştiriyor.

Böylece Bethesda da Steam’den kısmen kopan firmalardan biri oldu. Bethesda’dan gelen açıklamada, Fallout 76‘nın “Bethesda.net özel” olduğu açıklandı. Bethesda’nın bu kararı sonrası çıkacak diğer yeni oyunlarının da ilerde Bethesda.net üzerinden satılacağı sonucunu çıkartabiliriz. Steam’in tüm oyunları bir kütüphanede toplaması açısından oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Her oyun firmasının oyunlarını kendi uygulamaları üzerinden satmaya başlamasıyla, bu “derli toplu” günlerin de sonu gelecek gibi görünüyor. Yorum sizin.

Tags: Bethesda Softworks, Fallout 76, PC, PlayStation 4, Role Playing Game, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts