Battlefield 5'te bulunacak sınıflar ve karakter rolleri

Battlefield 5’te bulunacak sınıflar ve karakter rolleri

Aralık 4, 2019 0

Battlefield 5‘te bulunacak olan sınıfların yan karakter rolleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşıldı. BAttlefield 5’te takım oyununu ön plana çıkartmak isteyen Dice, sınıf özelliklerinin oyun alanına büyük etkisinin olacağını iddia ediyor. Gelen erteleme haberinin ardından Battlefield 5; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 20 Kasım 2018’de yayınlanacak.

Battlefield 5’te bulunacak sınıflar ve karakter rolleri

Assault sınıfında cephane tedariki sağlamanın yanı sıra, her sınıfta bulunan savaş rolleri kullanışlı karakter özellikleri sunacak.  Light Infantry rolünün ilk özelliği ile daha fazla mühimmat tedariki sağlayacak. İkinci özelliği, diğer rollere göre daha hızlı can tazelemenize yardımcı olacak. Daha sonra açılabilir Tank Buster rolünü seçerseniz, hasar verdiğini araçlar işaretlenecek, haritada görülebilecek. 

Battlefield 5'te bulunacak sınıflar ve karakter rolleri

Medic sınıfı can tazelemek için ihtiyaç duyacağımız yegane sınıf olacak. Field Medic rolünde iki özellik olacak. birinde sağlık yardımı yaptığınızda ek puan kazanacaksınız. Diğerinde ise, daha hızlı koşabilecek ve düşen takım arkadaşlarınızı daha hızlı kaldırabileceksiniz. Combat Medic rolü ile gelen özelliklerden birinde, yakın dövüşle düşmanı hemen indirebileceksiniz. Diğer özellik ise, ölümcül yara aldığınızda daha hızlı koşmanızı sağlayacak.

Recon sınıfında hem keskin nişancılıkta hem de haritadaki düşmanları işaretlemede kritik önem taşıyor. Sniper rolününü ilk özelliğinde; daha uzun süre tüfeğinizi sabit bir şekilde nişan alabileceksiniz. İkinci özellikle, her kafadan vuruşta sabit durma süreniz yenilenecek. Pathfinder rolünde yer alacak ilk özellik sayesinde kendi Squadınızın dışında başka bir Squad liderinin üstünde doğabileceksiniz. ikinci özellik, birisi sizin üstünüzde doğarsa ekstra puan kazandıracak.

Battlefield 5'te bulunacak sınıflar ve karakter rolleri

Support sınıfı, ağır makineli tüfeği ve üstün ateş gücü ile, zırhlı araçların da korkulu rüyası olacak. Support sınıfında yer alacak olan iki rolden biri olan Engineer rolünün ilk özelliği ile Combat Rolüne oranla daha hızlı tamirat  ve inşaat işleri yapılabilecek. Diğer özellik ise, taşınabilir ve sabit silahların ısınma süresini uzatacak. Machine Gunner rolünün ilk özelliğinde baskı ateşi yeteneği arttırılmış olacak. İkinci özellik ise, baskı ateşinde, ateş açtığımız düşmanın haritada görünmesini sağlayacak.

Tags: Battlefield V, DICE, EA Games, First Person Shooter, PC, PlayStation 4, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts