Battlefield 2042'de ‘100 Bireyin Savaşabileceği’ Battle Royale Modu Planlandı

Battlefield 2042’de ‘100 Bireyin Savaşabileceği’ Battle Royale Modu Planlandı

Aralık 5, 2021 0

Electronic Arts, oyuncuların merakla beklediği Battlefield 2042 oyununu 19 Kasım tarihinde resmen yayınlamıştı. Ancak işletmenin tasarıları pek de beklendiği biçimde gitmedi. Steam üzerinden Battlefield 2042’yi yerden yere vuran oyuncular, reyin içinde yaşanan sunucu meselelerinden ve çökmelerden dinledikleri rahatsızlıkları sert bir dille ifade etmişlerdi.

Bugün ortaya çıkan yeni bir haberse oyuncuların Battlefield 2042’nin bazı özelliklerini bir hayli özümsediğini gösteriyor. Kullanıcı ismi u/chbmg olan bir Reddit kullanıcısı, oyunda dilediğiniz kaideleri koymanızı sağlayan Portal modunu kullanarak 100 oyunculu bir ‘battle royale’ tecrübeyi yarattı. “Warfield 100” olarak adlandırılan Portal modelinde ‘battle royale’ oyuncularının bırakamadığı özellikler bulunuyor.

Can Veren oyuncular, cezaevinden kaçıp yaşama dönebiliyorlar:

battlefield 2042

Warfield 100, battle royale oyuncularının bilindik olacağı bir biçimde başlıyor. Herkesin el alt düzey teçhizatlarla başladığı reyin, aynı zamanda ganimetler ve sağ kalan oyuncuları birbirlerine yanaştırmak için giderek daralan bir haritaya sahip. Oyunun amacı da oldukça kolay. Harita içinde kalarak ganimet toplayıp rakiplerini alt etmeye çalışmak. Warfield 100’ın daire biçimindeki haritasının çevresindeyse suni zihin oyuncuları nöbet yakalıyor. Haritanın dışına çıkmaya çalıştığınız anda ise dolaysız olarak öldürülüyorsunuz.

Ancak öldürülen oyuncuların geri dönmesi için bir alternatif bulunuyor. Can Veren oyuncular, reyin alanındaki bir cezaevinde tekerrür başlıyorlar. Tamamen elenmeden evvel cezaevinden kaçmayı başaran oyuncular, savaşa kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Battlefield 2042 her ne kadar sert tenkitlerin niyeti olsa da oyuncuların bir kısmı, mevcut meselelerle dahi oyundan zevk almayı beceriyor gibi.

Warfield 100’şan ilk görüntüleri:

Tags: Battlefield 2042'de Battle Royale Modu Tasarlandı Categories: Oyun
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ