Asus Zenbook Pro Tahlil

Asus Zenbook Pro Tahlil

Aralık 4, 2019 0

Teknoloji dünyasının günümüzdeki en yenilikçi şirketlerinden biri olan Asus, özellikle dizüstü bilgisayarları ile hem profesyonellere, hem de oyunculara hitap etmeyi muvaffak oluyor. Bugün tahlil masamızda kendine yer bulan Asus Zenbook Pro ise, sahip olduğu özellikler ile kendini piyasadaki öteki dizüstü bilgisayarlardan ayırmayı muvaffak oluyor. ScreenPad ismi verilen yenilikçi touchpad yapısı sayesinde, TouchPad kullanımını işkenceden çok bir neşe haline getiren Asus Zenbook Pro, bununla beraber sahip olduğu teçhizat eforu ile de temennilerimizi aşırısıyla karşılıyor. 5.5 inç ebadındaki ScreenPad, dokunmatik bir ikinci ekran görevi görüyor. 1920 x 1080 çözünürlük ve IPS ekranlı bu ikinci ekranımızda hem dayanakçı uygulamalara ulaşabiliyor, hem de kullanıma katkı sağlayacak operasyonlar yapabiliyoruz. Dizüstü bilgisayarlar dünyasında ilk kere gördüğümüz bu yenilik, bizlerin alkışını kazanmayı başardı.

Asus Zenbook Pro İncelemesi

Tasarım tarafında en ince ayrıntısına kadar itinayla ve nitelikli malzeme ile üretilen Asus ZenBook Pro, şuan için hem tasarımı hem de performansı ile satın alabileceğiniz en eforlu taşınabilir bilgisayarlardan biri. Eforunu Intel’in 8. jenerasyon Core i7 8750H modelinden alan bilgisayar, 2.2 GHz süratinde çalışan ve gereksinim halinde süratini 4.1 GHz’e kadar çıkaran operasyoncusu ile günümüzdeki tüm çağdaş uygulama ve oyunların üstesinde rahatlıkla gelebiliyor. RAM tarafında ise 16 GB‘lık 2400MHz‘ında çalışan DDR4‘lerden efor alan Zenbook Pro, ekran kartı tarafında ise Nvidia GeForce GTX 1050 Ti ile şahaneler yaratmasa da, çağdaş oyunların üstesinde gelmeyi muvaffak oluyor. Özellikle E-Spor ağırlıklı oyunlarda yüksek performans sunabilen bilgisayarımız, 15.6 inç ebadındaki IPS oturumlu harikulade ekranı ile sevinçli anlar geçirmemizi sağlıyor. Adoble RGB renk gamının %100‘ünü destekleyen bu harikulade ekran, yalnızca reyin oynarken değil, film izlerken ve çalışırken de hem gözünüzü yormuyor hem de görüntü niteliğinden ödün vermiyor. %83‘lük ekran adaleye oranı ile ince çerçeveli bir tecrübe sunan Asus Zenbook Pro, tasarımsal açıdan premium çizgisini gözetmeyi muvaffak oluyor.

Hafıza tarafında da 512 GB’lık SSD’den efor alan Asus Zenbook Pro, hem Windows içi hem de oyunlarda yüksek performans sunuyor. Arka aydınlatmalı klavyesi sayesinde gece kullanımında da hem göze hitap etmeyi muvaffak olan hem de kullanışlı olan Zenbook Pro, temennileri karşılamayı muvaffak oluyor. Asus Zenbook Pro ile alakalı kalan tüm ayrıntıları tahlil videomuzda görebilirsiniz.

Asus Zenbook Pro Teknik Özellikler:

CPU: Intel Core i7 8750H
RAM: 16 GB 2400 MHz DDR4
GPU: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
SSD: 512 GB PCI-E NVMe SSD
Ekran: 15.6 inç LED arka aydınlatmalı FullHD IPS Oturum

Tags: Asus, İnceleme, özellikler, PC, zenbook pro Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts