Asus yeni ürünlerini İstanbul'da yaptığı etkinlikte duyurdu

Asus yeni ürünlerini İstanbul’da yaptığı etkinlikte duyurdu

Aralık 3, 2019 0

ASUS Republic of Gamer(ROG) tarafından Esma Sultan’da düzenelenen ROG Re:Define 2019 etkinliğinde Doğu Avrupa, Rusya, Türkiye’den 100’den fazla basın mensubunun katılımıyla ROG ailesinin yeni düzüstü oyuncu bilgisayarları tanıtıldı. ROG 2019 ürün ailesi oyuncuların, içerik oluşturucuların ve üst düzey kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılarken sunduğu kullanım kolaylığıyla dikkati çeken yepyeni modelleri ve güncellenmiş sistemleri bir arada sunuyor.

ROG Mothership İle Tanışın: Masaüstünün Yerine Alacak Olan Yeni Teknoloji

ROG oyuncu deneyimini geliştirmek için dizüstü bilgisayarıları ROG Mothership ile yeniden tanımladı. Standart bir dizüstü bilgisayardan farklı olarak soğutma sistemine arkadaki hava akışına sınırsız erişim sağlamak için uzunlamasına duran bir tasarıma sahip ROG Mothership dizüstü bilgisayar tasarımına getirdiği yeni teknolojiyle tüm dikkatleri üzerinde topladı. Klavyesini  maksimum verimlilik ve kolaylık için ayırarak kullanabileceğiniz bu ürün aynı zamanda kablolu ve kablosuz klavye kullanım opsiyonlarını da beraber sunarak dizüstü deneyimini baştan aşağıya değiştiriyor.

Asus yeni ürünlerini İstanbul'da yaptığı etkinlikte duyurdu

ROG Mothership, hem üst düzey oyuncular hem de ciddi içerik üreticileri için ekran farklı seçenekleriyle geliyor. Ultra hızlı FHD paneli, yüksek tempolu oyunlar için gerçek üç haneli FPS deneyimini yaşamak isteyen oyuncuları tatmin etmek için 3 ms yanıt süresiyle 144Hz’de yenileniyor. 60Hz 4K UHD alternatifi, çok çeşitli renk paleti için inanılmaz ayrıntı ve tam Adobe RGB renk gamı kapsamı ile yaratıcı işlemler için mükemmel dengeyi sunmaktadır.

Zephyrus S GX502 –  Çok Yönlü Kullanım

Yeni GX502 serisi dar alanlarda daha iyi çalışan daha geleneksel bir yerleşim düzeni düşünülerek tasarlanmıştır. Hem ileri düzey oyuncuları hem de profesyonel içerik oluşturucuları memnun etmek için yapılan bu dizayn sayesinde, Zephyrus çok yönlü bir ürün olarak öne çıkmaktadır. 18,9 mm inceliğinde ve sadece 2  kg ağırlığında olan makine sunduğu güce rağmen oldukça kolay taşınabilir bir tasarıma sahiptir. Kompakt kasaya rağmen içinde performansı maksimize eden RAID 0 dizisinde yapılandırılabilen çift M.2 SSD’ler için yer bulunmaktadır.

Asus yeni ürünlerini İstanbul'da yaptığı etkinlikte duyurdu

Yükseltilmiş ses ve kulaklık çıkışı için gürültüyü ve bozulmayı azaltan, daha geniş dinamik aralıkla yüksek kalitede ses sağlayan bir ESS SABER DAC kullanmaktadır. RangeBoost ile güçlendirilmiş gigabit sınıfı Wi-Fi, kablosuz rahatlık ve kablolu performans arasında seçim yapmak için bir gigabit Ethernet jakı ile desteklenmektedir. Son nesil Intel işlemci ve NVIDIA’nın son teknolojilerini bünyesinde barındıran bu hafif ve güçlü bilgisayar, mobil deneyimi yeniden yorumlamaktadır..

Zephyrus M GU502 –  Boşlukları Doldurun

Zephyrus M GU502, 3ms tepki süresine sahip PANTONE onaylı 144Hz ve 240Hz ekran seçeneklerine sahiptir. USB-C şarj desteği NVIDIA Optimus teknolojisi ile birlikte gelirken ve bilgisayarın güç kaynağına bağlı değilken daha uzun süre dayanmasını sağlar. Yapılan testlerde, 76Wh batarya tek bir şarjla 8 saatin üzerinde çalışma süresine ulaşmıştır.

GeForce RTX 2060 GPU’ya kadar olan sistem popüler oyunlarda üç basamaklı FPS hızına ulaşmak için yeterli grafik gücü sağlamaktadır. Çipin serin kalması için AAS gerekmez; Termik modülün güçlü fanları ve dört soğutucusu onsuz bile GPU’yu Turbo Mod’da ROG Boost ile 90W’de 1435MHz’e kadar hızlandırmak için yeterince etkilidir.

Strix Serisi – Oyunun Kuralları Değişiyor 

En yeni Strix serisi dizüstü bilgisayarlar temel oyun özelliklerine sahip uygun fiyatlı Strix G versiyonlarının  yanı sıra e-spor için optimize edilmiş SCAR III ve Hero III versiyonlarına da sahiptir.

Aura Sync aydınlatmasının sağladığı kişiselleştirilmiş stili, gövdesini saran bir ışıkla tüm dikkatleri üzerine çeker. Kasanın keskin hatları, çıkarmak için özel aletler gerektirmeyen standart Phillips vidaları sayesinde öne çıkarken, tüm parçalar ulaşılabilir duruma gelir. Kasanın altındaki daha küçük kancalarla birlikte, alt paneli ayırmayı ve içine erişilmesini kolaylaşır. Kasanın açılması 32GB RAM desteğine sahip çift SO-DIMM yuvalarını ve farklı depolama özellikleri için çok fazla esnekliğe sahip hem M.2 hem de 2,5 inç sürücü yuvalarını ortaya çıkarır.

Espor’daki şampiyonunuzu seçin: Strix SCAR III veya Hero III

Strix SCAR III, iç yüzeyindeki Gunmetal motif  oyuncu ruhunu yansıtırken, Hero III Midnight Black tasarımıyla öne çıkmaktadır.  Her iki tasarımda metal kapaklar üzerindeki kontrastın daha iyi hissedilmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu özel tasarım, kasaya özenle yerleştirilen ve dizüstü bilgisayara daha fazla kişiselleştirme sunan yeni ROG Keystone’a ilham vermiştir. Bu NFC özellikli cihaz fiziksel bir anahtar gibi davranır; yerleştirme, sistem aydınlatmasını ve Armory Crate profillerini temel alarak diğer ayarları değiştirebilir ve önemli dosyaları gizleyen ve şifreleyen gizli Shadow Drive’a erişim sağlayabilir.

Asus yeni ürünlerini İstanbul'da yaptığı etkinlikte duyurdu

SCAR III’te bulunan yüksek yenileme hızlı ekran, özellikle hızlı tempolu FPS oyunlarında ve yüksek-seviyeli oyunlarda rekabet üstünlüğü sağlıyor. 144Hz alternatifi hala inanılmaz derecede hızlı; 3ms griden griye tepki süresi 240Hz paneliyle eşleşmekte ve minimum bulanıklaşma veya gölgelenme ile özellikle hareketli bir görüntü oluşturmaktadır.

ROG Boost, GPU’yu 115W’da 1440MHz’e çıkarır ve bu da ekrandan yüksek verim almak için gereken yüksek kare hızlarını sunmaya yardımcı olur. İşlemci seçenekleri, sekiz çekirdekli tasarımı, aynı makinede oyun oynamaya ve akış yapmaya yardımcı olabilecek çoklu görev geliştirme yeteneği ekleyen Core i9-9880H’ye yükselmekte ve video düzenleme ve 3D oluşturma gibi daha ciddi çalışmalar sağlanmaktadır.

Strix G ile ROG deneyimine ulaşmak çok kolay

Strix G, üstün ROG deneyimine herkesin ulaşabilmesi için tasarlanmıştır. GeForce GTX 16 serisi, Strix G’nin profiline uyacak doğru fiyat-performans oranına sahip ve oyun yayınları yapanlar için yumuşak, yüksek kaliteli çekim sağlayan yükseltilmiş bir video kodlayıcı ile tamamlanmıştır. Strix G, altı çekirdekli ve 12 parçacıklı Intel Core i7-9750H CPU ve bir GeForce GTX 2070 GPU ve 144Hz ekran ile yapılandırılabilmektedir.

Klavye için dört bölgeye kadar Aura Sync aydınlatma ile birlikte gelmekte ve aynı mükemmel Strix soğutması ve Gigabit Wi-Fi için RangeBoost, 4K monitörler ve TV’ler için HDMI 2.0b çıkışı ve G-SYNC, GeForce RTX grafiklere sahip modellerde USB-C üzerinden DisplayPort içermektedir.

Tags: Asus, Duyuru, lansman, PC, ROG, Yeni ürünler Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts