ASUS ROG, League Of Legends Üniversite Ligi’nin ana sponsoru oldu

ASUS ROG, League Of Legends Üniversite Ligi’nin ana sponsoru oldu

Aralık 5, 2019 0

ASUS, Riot Games ile işbirliği yaparak, bu yıl bütün 422 ekibin kıyasıya çaba için karşı karşıya geleceği 2018 Üniversite Ligi’ne ana sponsor olarak lige adını verdi. “Republic of Gamers Üniversite Ligi”, League of Legends oyuncularının profesyonel kariyerlerinin çıkış noktası olmayı hedefliyor.

ASUS ROG, LoL Üniversite Ligi’nin ana sponsoru oldu

Republic of Gamers Üniversite Ligi” elemeleri 24 Şubat’ta ilk hafta çabalarıyla başladı. 29 Nisan’da büyük finali yapılacak olan ligin ikinci elemeleri ise 3-4 Mart’ta olacak! Bu sene toplamda 422 ekibin katıldığı Republic of Gamers Üniversite Ligi, bu rakamla Üniversite Ligi tarihindeki azami katılımcı rakamına erişerek rekora imzalaydı. League of Legends’ın yaratıcısı olan Riot Games tarafından tertip edilen Republic of Gamers Üniversite Ligi’nin ikinci elemeleri ise 3-4 Mart tarihlerinde yapılacak.Republic of Gamers Üniversite Ligi’ni birincilikle tamamlayan ekip 10 bin TL’lik büyük mükâfatın sahibi olacak.

ASUS, geçtiğimiz günlerde espor dünyasına yetişmiş insan eforu kazandırmak emeliyle Republic of Gamers Üniversite Ligi’nde çaba eden BAU eSports’un da teknoloji sponsoru olmuştu. Riot Games’in 2009 senesinde çıkardığı League of Legends her ay 100 milyonun üzerinde oyuncu tarafından oynanıyor.

Basın Bülteni