Area 51

Area 51

Aralık 4, 2019 0

51. bölge, 76 Km’lik bir alan içerisine kurulmuş olup, Las Vegas’ın 153 Km kuzeyindedir. Bölgenin uzaktan çekilen fotoğraflarına bakıldığında 51. Bölge, oldukça sıradan bir kaç hangardan oluşuyor gibi gözükse de, asılolanın yerin altında olduğu bilinmektedir. Amerikan hükümeti tarafından önceleri varlığı kabul edilmeyen 51. Bölge, Amerika için kusursuz bir test alanıdır. En gizli denemeler, adeta bir sırlar kapısı olan Area 51’de yapılmaktadır. Hatta Roswell olayı dahil bir çok ufo enkazının bu bölgede saklandığı söylenmektedir. Tersine mühnedislik diye tabir edilen yöntemle, dünya dışı teknolojiler bir nebze olsun burada çözümsenmeye çalışılıyor…

Bir gün Area 51’de işler yolunda gitmez!

İşte böyle sırlar ve esrarengiz olaylarla dolu 51. Bölgenin oyununun yapılmaması düşünülemezdi. Midway fırması da böyle bir konudan ilgi çekici hikayeler çıkarılabileceğini düşünüp, Area 51’in yapımına başladı. FPS türündeki yapım, laboratuarda işler yolunda gitmeyince kontrolden çıkan bir virüsün yarattığı dehşeti konu alıyor. Ethan Cole isimli bir özel tim liderini kontrol ettiğimiz oyunda işleri rayına koymak genelde olduğu gibi bize ve çevremizdekilere düşüyor. Area 51’de tıpkı Half-Life-2’de ve son yıllarda bir çok FPS’de olduğu gibi, zaman zaman bize yardım edecek elemanlar bulunacak. Umuyoruz ki yapay zekaları gerçekçi olur. Öteki türlü bu tür ekip elemanlarının yardımdan çok zararı oluyor.

Ya gizli silahlar?

Temasa geçtiği her canlının mutasyon geçirmesine neden olan virüs, oldukça akıllı. Örneğin sizin yanınızda yer alan, silahlı insanlarla birleştiği takdirde, namlunun size dönmesi muhtemel. Yani bir canlının yaratık olması silah kullanmasına engel değilmiş(!)

Biz ise karşılaştığımız birbirinden ilginç yaratıklara karşı 10 farklı silahtan herhangi birini seçerek cevap vereceğiz. Ortamın 51. Bölge olmasından dolayı prototip silahları da kullanabilme ihtimalimizin olduğu önemli bir gerçek. 30 mil çevresine bile yaklaştırılmayan bölgede, kim bilir ne tür gizli silahlar vardır? Belki de üzerinde çalışılan UFO enkazlarını bile görebiliriz.

Oyundaki bir diğer saldırı özelliğide ilerledikçe karşılaşacağımız mutasyonlar dolayısıyla olacak. Böylelikle bizde yaratıkların gücüne bir nebze olsun sahip olabileceğiz. Yalnız bu durum kalıcı olmayabilir. Dönem dönem mutasyona uğrayacağız.

Tags: Aksiyon, area 51, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts