Apex Legends'taki 2 karakterin eşcinsel olduğu açıklandı

Apex Legends’taki 2 karakterin eşcinsel olduğu açıklandı

Aralık 3, 2019 0

Çıkması ile birlikte büyük bir ses getirmeyi başaran Apex Legends‘ta 2 karakterin eşcinsel olduğu açıklandı. 48 saatte 2.5 milyon oyuncuya ulaşan ve Twitch platformunda an itibari ile 1. sıraya yükseleyn oyundaki karakterler ile ilgili yapılan açıklama Respawn tarafından geldi.

Apex Legends’ta iki karakterin eşcinsel olduğu açıklandı

Öncelikle oyunun resmi sitesindeki karakter açıklamalarına baktığımızda bu durumu fark ediyoruz. Karakter açıklamasında Gibraltar isimli karakter için “erkek arkadaşı babasının motosikletini çaldı” ibaresi bulunuyor. hem bu karakter hem de 2. karakter için açıklama ise Respawn’ın topluluk yöneticisinden gelmiş. Gibraltar dışında Bloodhound karakteri için de konuşan Nic Rueben, bu karakterin cinsiyetinin belli olmadığını yani eşcinsel de olabileceğini belirtmiş.

Açıkçası oyunlarda bu tarz durumların sürekli gündeme gelmesi ve bunun bir reklam malzemesine dönüşmesini garip bulduğumu söylemem gerekiyor. Yani bir karakterin nasıl ki heteroseksüel olduğu açıklanmıyor ya da üzerinde durulmuyorsa, aynı şekilde eşcinsel olmasının da üzerinde durulmaması gerektiğini düşünüyorum.

Tags: Aksiyon, Apex Legends, Electronic Arts, First Person Shooter, PC, PlayStation 4, Respawn Entertainment, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts