Android’de Dokümanlar PDF’ye Nasıl Dönüştürülür

Ekim 2, 2019 0

Akıllı telefonlara indirilen dokümanların okunması genelde zor oluyor. İşletim sistemince desteklemeyen dosya türlerini indirmenize rağmen okuyamıyorsanız, en genel geçer çözüm olan PDF formatına dönüştürmeniz iyi olacaktır. Peki size belgelerinizi okumada müthiş kolaylık sağlayan Android’de dokümanlar PDF’ye nasıl dönüştürülür biliyor musunuz?

Android işletim sistemli tabletlerde de doküman okuma problemi yaşayanlar için çözüm yolu aynı. İndirilen belge Word, Excel veya Powerpoint olabilir fark etmez. Zira word dosyasını PDF’ye çevirmek için Word to PDF uygulamasını, Excel dokümanını çevirmek için Excel to PDF ve Powerpoint için ise Powerpoint to PDF uygulamalarını indirmek gerekiyor.

Bu uygulamalardan herhangi birini Android cihazınıza yüklediğinizde çalıştırıp dosya seç demeniz yeterli. Dosya seç komutu uygulama dili İngilizce olduğu için “Select File” şeklinde bulunuyordur. Dosyanızı seçince dönüştürme kendiliğinden başlayacak ve fazla uzun sürmeyecek şekilde istediğiniz doküman PDF’ye çevrilmiş olacaktır.

Yeni PDF dokümanınız, önce indirmiş olduğunuz eski belgenizin bulunduğu klasörün içine dönüştürülmektedir. PDF dosyanız hazır olmasına hazır ama eğer Android cihazınızda Adobe Reader programının mobil uygulaması yüklü değilse, o dosyayı da açamazsınız. Bu yüzden Adobe Reader’ın en son güncel mobil uygulamasını da indirmelisiniz.

Cihazınızdan PC’ye veya başka bir görüntüleme aracına PDF dosyalarını transfer ettiğinizde, herhangi bir bozulma olmadan, kolayca görüntüleyebilir ve istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Android’de dokümanlar PDF’ye nasıl dönüştürülür konusunu öğrendiğinize göre hemen uygulamalısınız.

 

Tags: android uygulamaları, pdf'ye dönüştürme Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts