Amerika Birleşik Devletlerinin Borsalar Mevzusundaki En Yetkili Adı: Kripto Paralar Kumarhanedeki Poker Makbuzları Gibi

Amerika Birleşik Devletlerinin Borsalar Mevzusundaki En Yetkili Adı: Kripto Paralar Kumarhanedeki Poker Makbuzları Gibi

Eylül 28, 2021 0

Son senelerin en münazaralı yatırım taşıtlarından olan kripto paralarla alakalı yeni bir açıklama, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu SEC Başkanı Gary Gensler tarafından yapıldı. Blockchain ve kripto para teknolojilerini kavramadığını düşündüğümüz Gensler, piyasadaki “istikrarlı” kripto paraları poker makbuzlarına benzetti.

Amerika Birleşik Devletlerinin köklü gazetelerinden Washington Post’un tertip ettiği bir aktifliğe katılan Gary Gensler, kripto para ünitelerini uzun vadeli olarak görmediğini belirtti. Kripto paraları “son derece spekülatif bir varlık sınıfı” olarak nitelendiren SEC Başkanı, güçlü bir himaye olmadığı takdirde insanların hasar göreceğini beyan etti. 

“Tarih bize aksini söylüyor”

SEC Başkanı

Yaptığı açıklamalarda “Beş veya altı bin özel para şekli için uzun vadeli bir uygulanabilirlik olduğunu düşünmüyorum. Tarih bize aksini söylüyor. Bunun çevresinde bir yatırımcı koruma rejimi olmasının bereketli olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullanan Gary Gensler, kripto para ünitelerine sıcak bakmadığını sarihçe belirtmiş oldu. Bu noktada, hiçbir şuurlu yatırımcının binlerce kripto paranın tümünü de umursamadığını sarihçe belirtmek gerekiyor. Başka Bir Deyişle piyasadaki kripto para ünitelerinin çoğunun uzun ömürlü olmadığı herkes tarafından öğrenilen bir asıl.

Gary Gensler, istikrarlı kripto para üniteleriyle alakalı ise şu ifadeleri kullandı: İstikrarlı coinler şu anda kumarhanedeki poker makbuzları gibi hareket ediyorlar. Güçlü bir himaye olmaz ise insanlar hasar görür.

Tags: "Kripto Paralar Kumarhanedeki Poker Fişleri Gibi" Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ