Aliens vs. Predator

Aliens vs. Predator

Aralık 3, 2019 0

Siz, siz olun karanlıktan uzak durun. Karanlıktan bir hırıltı ya da üç adet kırmızı nokta görürseniz, kaçın! Yoksa çok geç kalmış olabilirsiniz. 1999 senesinde herkesin beklediği Aliens vs. Predator (AVP), bizlere bu hissi verebiliyordu. Büyük beğeni toplayan yapım, içinde adeta üç oyun barındırıyordu. Her karakterin farklı oynanış yapısı, çoğu kişiyi cezbetmişti. 10 sene sonra yapımcı Rebellion, bu sefer daha fazla geliştirilmiş AVP ile karşımıza çıkıyor.

Daha vahşi ve daha acımasız

Daha önceki ön bakışımızda Predator senaryosuna odaklanmıştık. Oyunla ilgili birçok yeni bilgi ortaya çıktı ve bu bilgileri sizlerle paylaşmak istedim. AVP senaryolarına baktığımızda, her senaryo, size o karakteri nasıl yöneteceğiniz konusunda rehber olacak bir bölümle başlıyor. Her karakterin farklı bir oynanışı ve bu oynanışın verdiği farklı bir his var. Alien senaryosu, bir derin-uzay araştırma laboratuvarındaki insanların görüntüleriyle başlıyor. Hepsi koltuklarına bağlanmış ve göğüs kafeslerine giren büyük tüpler görülüyor. İlk başta ne olduğu anlaşılmıyor, ancak sonrasında göğüslerinden fırlayan bebek Alien’lar tüplerden yollarını buluyorlar.

Aliens vs. Predator “Marine, Predator ve Alien karşı karşıya! Acaba bu mücadeleyi kim kazanacak?”
Aradan bir süre geçiyor ve bu bebek Alien’lardan birinin ergenliğe ulaşmış halini oynamaya başlıyorsunuz. Bilim adamları sizi bir yere kapatmış durumda, ancak bir problem çıkıyor ve kaçmak için bir fırsat bulmuş oluyorsunuz. Bildiğiniz gibi Alien olarak oynarken en büyük müttefikiniz karanlık oluyor. Rehber bölümlerde devam ettikçe büyük kuyruğunuzu ışıkları kırmak ya da gardiyanları tutup karanlığa çekmek için kullanmayı öğreneceksiniz. Ayrıca daha önce olduğu gibi duvarlarda ve tavanlarda gezebiliyoruz. Eğer karanlıktan çıkmaz ve düşmanlarınıza fark edilmeden iyice yaklaşırsanız “Trophy Kill” yapabilirsiniz. Trophy Kill’ler bir nevi Mortal Kombat’ın Fatality’lerine benziyor. Bu saldırılar oyunun vahşetini tamamen hissetmenizi sağlıyor. Oyun Trophy Kill’ler yüzünden 18+ olacak, çünkü bu görüntüler tahmin edemeyeceğiniz kadar kan ve şiddet içerecek.

Tags: Aksiyon, aliens vs predator, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts