Aliens vs. Predator

Aliens vs. Predator

Aralık 3, 2019 0

1999 yılında bir grup çılgınca bir fikir ortaya attı, hem Alien, hem de Predator filmleri ilgi çekici bilim-kurgu gerilimlerdi. Yapımcılar, insanları kahvaltıda yiyen birbirinden kötü iki ırkın birbirine girmesini öngördüler. Aslında bu konu ilk kez 1994 yılında çıkmıştı, lakin pek de rağbet görmemişti.

Şimdiyse Zihni Sinir ekibi tekrar bir araya geldi. Amaç mı? Daha yeni ve ilginç bir ürün yaratmak. Alien’lerın ve Predator’lerin merakla beklenen devam oyunu ortaya çıkıyor (Kısaca AVP diyebiliriz). Bu haber güzel, birbirinden berbat iki Hollywood filminden sonra, kaliteli bir projenin gelişi de ayrıca mutluluk verici bir gelişme. Yapımın, en geç 2010 yılının ilk çeyreğinde piyasada olmasına kesin gözle bakılıyor.

Yaratıkların baskını

PC, X360 ve PlayStation 3 için hazırlanan oyun, üç farklı senaryoya sahip olacak. Bu senaryolarda; Alien ve Predator’lar kadar, insanları da yönetebileceksiniz. Her senaryo kendine ait başlangıç ve bitiş çizgisine sahip olacak; böylece çevrimiçi moda bağlı olma zorunluluğu iyice ortadan kalkacak.

Aliens vs. Predator “İki ezeli rakip birbirine karşı. Alien’lar, pençe ve ısırıklarıyla yakın dövüşte tehlikeliler, ancak Predator’ler teknolojik yüksek hasar veren silahlara sahipler.”
AVP’nin şu ana kadar, en çok ortaya çıkan oynanış biçimi Predator’ler ile ilgili… Yapım, orijinal filmi esas alıyor ve bence çok çok da iyi yapıyor. Kalbim Alien vs. Predator serisinin baz alınmasını kaldıracak durumda değildi. Predator olarak çok hızlı hareket edebiliyor, görünmezlik moduyla gizlenebiliyor ve genelde düşmanınızı arkadan vuruyorsunuz. Yüz yüze koz paylaşmak; Predator’lere göre değil ve olmamalı da… Pek çok farklı görüş açısına sahip olacaksınız. Bunlar; ısıya göre, normal ve teknolojik aygıtlarınız vasıtasıyla elde ettiğiniz diğer görüş tipleri… Oyuncular, görünmez olsa da Alien’lardan kaçınmak zorunda, çünkü Alien’ler görünmeyenleri görme potansiyeline sahip.

Elbette yakın dövüş silahlarına sahip olduğunuz gibi, plazma topu gibi büyük yıkım gücü olan silahlara da sahip olacaksınız. Yakın dövüşte de, dirseklerinizde bulunan kılıçlar vasıtasıyla ayakta kalabileceksiniz. Yine de, bunu Alien’lara karşı uygulamak dünyanın en akıllıca işi sayılmaz. Diğer bir güzellik ise, Predator’lerin geleneksel “Kelle avcılığı” özelliği.

Tags: Aksiyon, aliens vs predator, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts