2011 yılının hak ettiği değeri görmeyen oyunları

2011 yılının hak ettiği değeri görmeyen oyunları

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

2011 yılının hak ettiği değeri görmeyen oyunları

Herkes onları küçümsedi ama çok yanıldılar 2011 yılının hak ettiği değeri görmeyen oyunları Oyun sektöründe bazı oyunlar vardır. Sürekli olarak reklamı yapılır ve abartılır. Şişirildikçe şişirilir ve sürekli olarak gözünüze sokuldukları için oynamak zorunda kalırsınız. Saatlerinizi boş yere alıkoyar ve “bu muydu?” dedirterek bir daha hatırlanmamak üzere bir köşeye atılır.

Fakat bazı oyunlar vardır ki, sessiz sessiz bir köşede otururlar ve haklarında kimse tek kelime etmez. Gerçek oyuncular bas bas bağırır “bakın iyi bir oyun geliyor” diye ama kimseye dinletemez. Sessizce bir köşede sıralarının gelmesini beklerler ve o an geldiğinde patlama yapar.

Gerçi bu patlama hiçbir zaman yapımcısının beklediği patlama olmaz ama asla unutulmayacak oyunlar arasına adlarını yazdırmaları bile yeterlidir. Çünkü onu yapanların asıl amacı iyi bir oyun piyasaya sürmektir.

Yaz aylarının sonuna gelmişken ve oyun piyasası sessizleşmişken, gelin birlikte bu yılın en “Underrated” yani gerektiği ilgiyi göremeyen oyunlarına bir göz atalım. Bu harikaları birlikte tekrar değerlendirelim…

Outland

Housemarque ve Ubisoft ortaklığında geliştirilen Outland, Metroid’e olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Aslında onu en iyi bulmacalar ve bilmecelerle dolu bir platform oyunu olarak adlandırabiliriz.
Işığın dikkatli ve akıllıca kullanımı üzerine kurulan oynanışı oyuncuya ilginç bir deneyim yaşatmayı başarıyor.

Ayrıca basit ama elit bir sisteme sahip olan tek tuşla savaşma sistemi de Outland için oldukça yeterli duruyor. Muhteşem sanat yönetimi, müzikleri ve tasarımı ile Outland, platform ile macera türlerini birleştirmeyi seven oyuncular için biçilmiş kaftan. Denemediyseniz mutlaka bir kez şans vermeyi ihmal etmeyin. Pişman olmayacaksınız.