Zen Portable Media Center - Zen PMC

Zen Portable Media Center – Zen PMC

Aralık 3, 2019 0

Sık sık yolculuğa çıkıyorsanız, size vazgeçemeyeceğiniz yeni yol arkadaşınızı tanıtıyorum: “Zen Portable Media Center – Zen PMC” Bahsini edeceğim üsürn isminden de anlaşılacağı gibi tam bir medya canavarı. Zen ile video izleyebilir, müzik dinleyebilir, çektiğimiz fotoğraflara bakabiliriz. Üstelik bu ürün sadece yolda kullanmaya yönelik olduğu fikrini de hemen aklınızdan silin. Çünkü yazının devamında kullanım alanlarına yönelik bazı örnekleri de bulacaksınız.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan Zen, gördüğü yoğun ilgi karşılığında birçok ödüle layık oldu. CES 2004 fuarında “En iyi ürün” ödülünü alırken, cNet’in “En iyi 10 ürün” seçimi arasında idi.

Medya özelliklerinden ötürü seyahat edenler için güzel bir oyuncak gibi gözüküyorsa da kendimizi Zen’in sadece eğlence yönüne kaptırmamak lazım. Zira iş içinde birçok alanda kullanılabilir. En basit örnek bir emlakçının müşterisine elindeki evleri tanıtmak için kullanması gösterilebilir.

Zen’in 3,8”lik TFT-LCD ekranında 320X240’lık çözünürlükte görüntü alabiliyoruz. Buna 64k’lık renkli ekranı eklediğimizde mobil cihazımız bir multimedia canavarına dönüşüyor. Dahili ses sistemi her ne kadar EAX destekli olmasa da yeterli. THY’nin de uçaklarında yeni yeni kullanmaya başlayacağı, başlıkların arkasına yerleştirilen ufak ekranlar kadar kaliteli görüntü sunması, seyrettiğimiz filmlere rahatlıkla kendimizi kaptırabilmemizi sağlıyor.

Zen PMC ile birlikte gelen Windows Media Player 10 yazılımı, WMV, Mpeg 1-2, Avi, WMA, MP3, Jpg ve diğer birçok formatla sorunsuz olarak çalışıyor. Bu özellikleri görünce ister istemez “Bu dosyalar Zen MPC’ye nasıl aktarılıyor?” sorusu akla geliyor. USB 2.0 bağlantısı aracılığı ile herhangi bir PC’ye bağlanıp resim, video ve ses dosyalarımızı rahatlıkla taşıyabiliyoruz. HardDisk’i de yeterince geniş (20 GB) olduğu için 85 saat film ya da 9000’e yakın mp3 dosyası sığdırabiliyor.

Güzel bir taşıma kılıfı ile birlikte gelen Zen MPC, 649 US + KDV’lik fiyatı ile birçok mağazada satışa sunuldu. Ayrıntılı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Tags: PC, zen portable media center - zen pmc Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts