Xiaomi, Yeni Şarj Aletini Tanıtacağı Tarihi Açıkladı

Mayıs 31, 2021 0

Piyasaya sürdüğü fiyat/performans eserleriyle ismini geniş kitlelere duyuran teknoloji devi Xiaomi, şu anda şarj suratları konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden biri. Bu hususta çalışmalara devam eden şirket, daima limitlerini zorlayıp daha düzgün teknolojiler sunmak için çabalıyor.

Geçtiğimiz devirlerde tanıtılan amiral gemisi modeli Mi 11 Ultra’da 67 W kablolu süratli şarj teknolojisi sunan Xiaomi, şimdiyse şarj aletlerine çağ atlatacak yeni teknolojisini tanıtmaya hazırlanıyor.

Xiaomi ’den ihtilal niteliğinde teknoloji:

Xiaomi toplumsal medya kanallarından #InnovationForEveryone (#HerkesİçinYenilik) ve #XiaomiHyperCharge etiketleri ile paylaştığı gönderide, takipçilerine “Yeni rekorun ne olacağı hakkında iddialarınız var mı?” sorusunu yöneltti. Bu gönderiyle birlikte şirketin yarın tanıtılacak ‘Hyper Charge’ teknolojisinin de duyurusu yapıldı.

Bu yılın başlarında Xiaomi’nin 200 W takviyeli aygıtlar geliştirdiğine yönelik savlar ortaya çıkmıştı. Bu nedenle yarın yapılacak tanıtımda 200 W süratli şarj teknolojisinin tanıtılmasını bekliyor. Bu suratlar her ne kadar etkileyici olsa da bu suratlara çıkarken bataryanın ömrü ve kalitesinin de ne olacağı merak ediliyor.

Geçtiğimiz yıl Xiaomi, yeniden misal bir aktiflikte 80 W kablosuz süratli şarj teknolojisini tanıtmıştı lakin bu teknolojiyi şimdi hiçbir aygıtta görmedik. Çinli şirket, şu anda 80 W kablosuz şarj aygıtlarının satışını yapmakta lakin bunun kullanılabileceği bir telefonu bulunmamakta.

Tahminen de önümüzdeki yıl 200 W süratli şarj ve 80 W kablosuz süratli şarjı destekleyen amiral gemisi modelleri piyasaya sürülebilir. Bunun karşılığını daima birlikte bekleyip göreceğiz.

Tags: Şarj, Teknoloji, Xiaomi Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts