World of Warcraft: The Burning Crusade

World of Warcraft: The Burning Crusade

Aralık 3, 2019 0

Dünya üzerinde 4.5 milyon insanın oyundan çok yaşam tarzı haline gelen World of Warcraft, zamanla kendisine daha çok hayran ve oyuncu kitlesi kattığı gibi sürekli kendini yenileyerek de oyuncularına keyifli anlar yaşatıyor. Hatırlıyorum da oyuna ilk başladığımızda ne kadar büyük bir hırsla level atlamak ve bir an evvel 60. level’a ulaşmak istemiştik. Hatta bir çoğumuz bu amacımıza ulaştığımızda oyundan soğumaya başlamıştı. “Son level’a ulaşınca oyun artık bitiyor” demiştik.

Blizzard hemen bu düşüncemizi anladı ve oyunu ciddi anlamda değiştirecek honor sistemini yerleştirdi. Bir anda oyun, hızlı level atlamaktan ziyade savaş alanlarına girilerek düşman sınıfa dahil oyuncuları öldürmeye ve rütbe atlayarak daha saygıdeğer savaşçı olmaya itti oyuncuları. Bununla da yetinilmedi pek çok zindan ve özel eşyalar ekledi Blizzard. Kısacası resmi forumlarda oyuncular ne dedi ise neye şikayet etti ise bunlar dikkate alındı ve oyun gün geçtikçe daha iyi bir hal aldı.

Sıra ek pakete geldi

Blizzard’ın oyuna azar azar eklediği yenilikler her defasında yayınladığı yamalarla oyuncuların bilgisayarlarına yüklenirken artık köklü değişiklikler yapılması planlandığında bir ek paketin piyasaya sürülmesi de kaçınılmaz oldu. Blizzard, yayınlayacağı yeni ek paket ile World of Warcraft’ı gerçekten ilerletecek ve tıpkı Diablo 2’ye getirdiği ek paket gibi daha fazla insanı kendine bağlayacak gibi gözüküyor.

World of Warcraft: The Burning Crusade
World of Warcraft’da yaklaşık olarak 50. seviyelere geldiğinizde şu ya da bu şekilde gitmek durumunda kaldığınız bir harita var; The Blasted Lands… Buradaki görevleri yaparken herkesin gözüne bir ayrıntı takılır. Haritanın ortasında kocaman bir krater ve onunda içinde de bir adet portal vardır. Etrafı elite yaratıklarla çevrili bu yapının ismi Dark Portal’dır ve herkes aynı soruyu sorar; “Dark Portal’a girilince ne oluyor?”. İşte bu güne kadar hep merak konusu olan bu Dark Portal’ın ardında bulunacak olan Outlands isimli harita ve getirecekleri ek paket ile belli olacak.

Ek paket ile gelecek olan en önemli yenilik tabii ki eklenecek olan yeni ırklar olacak. Oyuna Horde sınıfına dahil olmak üzere Blood Elf’ler katılıyorlar. Alliance sınıfına ise yeni eklenecek olan ırk ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.

Tags: PC, Role Playing Game, world of warcraft the burning crusade Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts