Warpath

Warpath

Aralık 4, 2019 0

3 farlı tür ve hepsinin de hedef aldığı bir gezegen var; Kaladi. Üzerinde adeta ütopik bir düzen hakim. Kaynakları, güzellikleri ve en önemlisi de gizli ve önemli hazineleriyle bu gezegen şimdiye dek hiç bir uygarlığın hakimiyeti altında değildi. Artık onu isteyen 3 farklı tür var: Ohm, Kovos ve Coalition. Sizin yapmanız gereken hangi tarafta olduğunuzu seçmek. O zaman savaş başlayacak ve gezegenin hakimi tek bir tür kalana kadar da bitmeyecek!

FPS türüne yeni bir soluk daha geliyor. Warpath isimli yapım, eşsiz Single Player mod’u ve gerçek aksiyon arayanlar için harika multiplayer seçenekleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İçerdiği 3 farklı tür ve her birinin savaş alanlarındaki kendilerine has avantajları, yapımı sıradan bir FPS’den öte, stratejik unsurların önem kazandığı bir oyun haline getiriyor…

Birbirinden tamamiyle farklı 3 tür

Digital Extremes’in yapımcılığını üstlendiği oyunda, 3 farklı tür bulunması, herşeyi 3 farklı şekle sokuyor. Ohm, Kovos ve Coalition isimli ırkların, kendilerine ait merkezleri, yine kendilerine ait silahları ve hatta araçları bulunuyor. Öteki türler bir diğer türün oyuncaklarını kullanamıyor. Yapımda 7 farklı oyuncu stili bulunacak. Bunlar sırayla Wolverine, Tyrant, Javelin, Judge, Vanguard, Vibro Blade ve EMAD. İçerikleri hakkında henüz bir bilgi maalesef bulunmuyor.

Warpath, bir FPS oyunu olduğu üzere silahlara oldukça önem veriyor. Her türün 8 farklı silahı olacağı belirtilen yapımda, bu silahların geliştirilebilir özellikleri, siz oyunda ilerledikçe açılacak. Basit bir silah bile yeteri kadar upgrade edildiğinde, yıkıcı güçlere sahip olacak. Böylelikle bir bakıma silahlar için Level sistemi, oyuna monte edilmiş. Tüm silah ve geliştirmeleri açmak için Warpath’in Single Player mod’unda oldukça başarılı sonuçlar alarak ilerlemelisiniz.

Single Player mod’u, Multiplayer için bir hazırlık dönemi!

Yapımcıların belirttiğine göre tekli oyuncu görevleri, çoklu oyuncu ile oynamak için adeta hazırlık niteliği taşıyor. Zira çoğu FPS’de 2. plana atılan Multiplayer özelliği, Warpath’te Single Player kadar önemli! Bu yüzden yapımcılar, oyun için 25 farklı mekan hazırlamışlar. 2 kişiden 16 kişiye kadar LAN veya Online olarak kullanabileceğimiz yapım, adeta klanların kıyımına sahne olacak. Digital Extremes çoklu oyuncu mod’unu oldukça hareketli savaşlar yaşamamız için dikkatle üzerinde çalışıyor. Öyle ki Multiplayer’da 4 farklı mod bulunacak. Bunlar sırasıyla: herkesin birbirine saldıracağı Deatmatch, aynı işlemin takımlar halinde olanı Team Deatmatch, rakip takımın bayrağını ele geçirmece Capture the Flag ve bir tarafın sırf savunma diğer tarafın ise sırf hücum yapacağı Frontline Assault.

Genel olarak baktığımızda Warpath, ilgi çekecek özellikleri bünyesinde barındırıyor ve tüm bunları Unreal oyun motoru ve Havok fizik motoru ile yapıyor! Sırf bu bile yapımın kalitesi hakkında bize bir ön fikir verebilir. 2006’nın 3. çeyreğinde dağıtımına başlanacak yapımın Xbox ve PC kullanıcıları için hazırlandığını belirtmekte yarar var. Oyuna dalıp gerçek hayatı unutmayın…

Oyunun Mart ayı başında yayınlanan Multiplayer demo’sunu indirmek için tıklayınız.

Tags: Aksiyon, PC, warpath Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts