Viral Olan Geçersiz Ay Videosu’na Twitter’dan Gelen Reaksiyonlar

Mayıs 29, 2021 0

Gün geçmiyor ki toplumsal medyada paylaşılan şeylerin gerçekliğini kesinlikle sorgulamamız gerektiğini gösteren bir olay yaşanmasın. Aslında birazdan bahsedeceğimiz olay eğlenceli ve zararsız bir durum olduğu için biz de bu istikametine odaklandık lakin işin komik yanına geçmeden evvel hatırlatmak gerekir ki toplumlara ziyan veren yanlış bilgiler de tam olarak birebir süratle yayılıyor ve milyonlar tarafından gerçek sanılabiliyor. İnternet kaynaklı bilgilerde tam da bu sebepten her vakit nihailiğini gözden geçirmeden aksiyon almamak gerekiyor.

Dönelim mevzumuza. Bugünün olayı TikTok’ta viral olan bir görüntü ile ilgili. Yetenekli bir videographerın elinden çıktığı her halinden aşikâr olan görüntüde, Ay hayli büyük bir formda gündüz vakti karşımıza çıkıyor ve akabinde şaşkına çeviren bir süratle ilerleyerek bir anda Güneş’in önüne geçip kapatarak havayı kısa müddetliğine karanlık bırakıyor.

‘Yılda bir sefer olurmuş ve 30 saniye sürermiş’:

Görüntünün yer aldığı tweeti görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Aslında buraya kadar rastgele bir sorun yok zira toplumsal medyada bu türlü ilgi alımlı görüntüler her vakit karşımıza çıkıyor. Daha evvel de gezegenlerin Dünya’ya Ay kadar yakın olsaydı nasıl görüneceğini gösteren bir görüntü oldukça ilgi çekmişti örneğin. Tüm sıkıntı, bu görüntünün gerçek sanılarak ”MÜTHİŞ! Kanada Rusya ortasındaki kutup bölgesinde dün çekilmiş ve yılda bir kez olurmuş ve de 30 saniye sürermiş.” tabirleriyle gazeteci Hulki Cevizoğlu tarafından paylaşılmasıyla başlıyor.

Natürel ki görüntüyü ve bilgiyi gerçek sanıp paylaşan binlerce insan daha var fakat isminin önüne Dr. unvanı koymuş ve 52 kitap yazdığını belirten birinin bu bilgiyi paylaşması haliyle daha çok reaksiyon çekiyor. Varsayım edeceğiniz üzere, bu bahtsız paylaşım sonrası Twitter’ın gönlünü mizaha vermiş kullanıcıları da yansılarını paylaşmaya başlıyor.

Gelin birlikte gelen kimi komik yansılara göz atalım;

En komiği sona sakladık:

Tags: video Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts