Vampire: The Masquerade - Bloodlines

Vampire: The Masquerade – Bloodlines

Aralık 3, 2019 0

Madem ki bir vampir oyunu oynuyoruz ilk önce vampirlerin nereden geldiğini, neyin nesi olduklarını bilelim. Böylelikle klanları tanıyıp, onlar hakkında bilgi sahibi olacağımızdan dolayı yapımı daha iyi anlayıp, oyundan daha çok zevk alacağız. Vampirlerle ilgili bir sürü hikaye vardır, kimileri vampirlerin 15. yüzyılda yaşamış olan Romanya prensi Vlad Drakula yani namı diğer, Osmanlıya zamanında kazık çakmış Kazıklı Voyvodadan, kimileri sözde Adem ve Havva’nın çocuklarından biri olan Caine’den geldiğini söyler. Yani şu an vampir diye bir şey var mı, yok mu belli değil. Hiç değilse nereden geldikleri bilinmiyor. Bende hiç durur muyum? Hemen derin bir araştırmaya geçtim ve bu araştırmalardan sonra elime diğerlerine göre sağlam bir anonim hikaye geçti… Anlatayım, gerçekten ilginç :

Vampirlerin Doğuşu…

Bundan yüzyıllar önce, yapraklardaki sakin rüzgar dokunuşu ve kuş cıvıltılarıyla dolu dünyanın sessizliği bir ışıkla bozuldu; bu ışık, barış rüzgarlarını dindirip dünyanın tüm benliğini sömürecek olan olgunun, insanlığın ilk hüzmesiydi. Adem ve Havva adındaki fırtına öncesi sessizliğin ilk fısıltısı, sonraları evlenecek ve 3 tane de oğulları olacaktı; Caine, Abel ve Seth. İlk doğan Caine, bitkileri yetiştirdi. Onları suladı ve büyüttü, hayat verdi. İkinci doğan Abel hayvanlara baktı. Onları besledi ve büyüttü.

Bir gün babaları Adem, iki oğluna keskin bir ses tonuyla; “Caine ve Abel, yukarıdaki için bir kurban getirin. Getirin ki yaratıcınıza olan minnetiniz bilinsin.” dedi. Caine, yukarıdaki için en tatlı meyvelerini, en olgun bitkilerini getirdi. Abel ise en genç, en güçlü hayvanını kurban etti.

İki kardeş de kurbanlarını Adem’in ocağına koydular ve ateşe verdiler. Duman onları yavaşça yukarı doğru götürdü. Abel’in kurbanı tatlı bir koku yayıp kabul edilirken, Caine’inki kabul edilmedi ve Caine sert bir şekilde azarlandı.

İlk doğan (Caine) ağlamaya başladı, gece gündüz yukarıdakine dua etti.

Gel zaman git zaman, Adem kurban vaktinin yeniden geldiğini söyledi. Abel yine en güçlü ve genç hayvanlarından birini öldürdü. Caine ise eli boş geldi, çünkü kurbanının istenmeyeceğini biliyordu. “Caine, neden bir kurban getirmedin?” diye sordu Abel. İlk doğan, gözleri yaşlı bir şekilde kardeşinin kalbine mızrak saplayarak onu kurban etti; hayatta en çok sevdiği şeyi.

Bu olayın ardından yukarıdaki onu cennetten attı, ve Nod denilen bir yere sürgün etti.

Caine karanlıkta yalnız kalmıştı. Açtı, üşüyordu ve ağlıyordu… Karanlığın içinden tatlı bir ses geldi. Siyahlar içinde bir kadın Caine’e doğru yaklaştı:

“Hikayeni biliyorum, Nod’lu Caine. Açsın, bende yemek var. Üşüyorsun, bende kıyafetler var. Üzgünsün, bende rahatlık var”. Şaşırmış olan Caine:

Tags: PC, Role Playing Game, vampire the masquerade - bloodlines Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts