Türk Pop

Türk Pop

Aralık 3, 2019 0

Tüm bunlar bir Hiv virüsüne benzer,hücre içine girmeden ondan emin olamazsınız.

Bu kurtulması zor olan bir virüstür.

Onu arka bahçenize yerin 6 fit dibine gömersiniz ama hala seslerini,hala bir şeyleri kemirdiğini duyabilirsiniz. Bu bir virüstür ve tek kurtuluş onu yakmaktır.

Merhaba kitle,

Şu anki yazımızda pop kültürünü irdeleyeceğiz. Bunları yazmama neden olan olaya geçmek istiyorum hemen.

Bu yazıyı yazmamın sebebi üzerime gelen yoğun baskılar ve katılmış olduğun bir seminerdeki izlenimlerimdir,bu olaydan bahsedeceğim sizlere.Kendince doğru olan göreceli fikirlerini sanki tek doğru olan düşünce tarzıymış gibi etrafa savurmaya başladı.Tanıyanlarınız vardır belki,Erol Altaca.Bir salon dolusu insana şu şekilde sesleniyor;

Hani bir Amerikan var,Eminem.Ben hayatımda böyle bir saçmalık unsuru görmedim. Eminem kölenin patrona isyanıdır, Eminem Amerikan kültürünü diğerlerine empoze etmeye çalışan bir berduştur. Bu tür müzikleri dinleyenlere acıyorum,böyle bir zavallılık olur mu ? Böyle bir gerzeklik olur mu ? Eminem i ve benzerlerini Amerika da berduşlar,işe yaramazlar dinliyor,Türkiye de ise herkes.Sizler o gerzekler den olmayın sakın.

Ben burada Eminem denilen adamı savunmayacağım,sadece düşünce tarzını eleştireceğim.Aklıma kazınanlar bunlardı,söylenenleri kınadım,ayrıca gücendim de,nasıl bir insan dinleyicilerin çoğunluğunun düşünce tarzının zıt olduğunu bildiği halde hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi onlara gerzek diye hitap edebilir ki,nasıl bir zihniyettir bu anlamadım ben.Şu şekilde başlayacağım yazıma,birinin size ‘gerzek’ dediğini düşünün.Acı veriyor değil mi?

Seminer yaklaşık 1 saat kadar sürdü ve içindeki saklı hakaretleri çekemedim ben. Bu olay tek taraflı düşünceyi insanların beyinlerine sokmak için düzenlenmiş bir gösteri gibiydi. Şahsa hiç bir noktada katılmıyorum ve katılmaya da niyetim yok diyerek kesip atmayacağım,nedenlerinden bahsedeceğim elbette,zaten konumuzda bu,pop kültürü.

Pop kültürü ve kitle katliamı

Hani pop kültürü canavarı vardır,hani yeşil gözlü,güzel elbiseli,parmakları ojeli,tatlı dilli. Hani hep yanık sesli birileri tarafından söylenir. Hani eline klasik gitarı alan,soyunup gelen ondan olur. İşte gerçek canavar orada duruyor,evet tam karşınızda,radyonuzda,televizyonunuzda,üst komşunuzda. Gerçek canavar orada,güzel ses ile kamufle edilmiş,apaçık evlerinize girmiş olan canavar.Eğlendiğinizi sanırsınız ama aslında katlediliyorsunuzdur.

Bir çoğunuz benim hiçbir açıklama yapmadan hemen misillemeye giriştiğimi düşünüyorsunuz şuan,doğru! Suç bende,hemen aşağılamaya giriştim değil mi.? Muhtemelen yazımın devamını okuduktan sonra üstteki paragrafı bir kez daha okumayı tercih edeceksiniz. (Biraz iddialı mı oldu ? Beklide,aslında olması da gerekiyor).Beyinden beyine değişir tabi ki,insanların kafasındaki oturmuş kavramları değiştirmek zordur elbette.

İnsanlar arasındaki bu görüş farklılığını yaratan sadece dar görüşlülüktür,cahili yet döneminden kalma saçma sapan önyargıdır. Ama biliyor musunuz ? İnsanların çoğu aynı fikirde,belki siz bile. Ancak siz müzik nedir biliyor musunuz ? Peki,müzik göreceli bir kavram mıdır? Müzik,kulağa hoş gelen melodik saçmalık değildir yada müzik uzayda yer kaplayan,kütlesi ve hacmi olan şey hiç değildir.Tamamen ruha hitap eder.Müziği Newton bulmamıştır yada Bill Gates yazmamıştır.Müzik en önceden beri vardı,fakat yeni keşfedildi.Müzik anlamlı söz kaosudur,2 dakikalık curcuna değil.Ve asalak dinleyicilere,insanların gözlerine baka baka aşağılamaya çalışan hipodrom kaçkınlarına göre değildir.Müzik her şeydir,ben müzik dinlemem diyen ve farklı olmaya çalışan veletlere kadar ulaşır ama pek azı onun gizemini çözebilmiştir.

Tags: Aksiyon, PC, türk pop Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts